01:52 10. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1342
  • RUB80.0425
Relvastus
lühendatud link
10

Esimene uusima põlvkonna radarijaam, mis on võimeline isegi varghävitajaid ülikauge vahemaa tagant tuvastama, asus lahingvalvesse

TALLINN, 1. detsember — Sputnik. Kuulsad Ameerika varglennukid – mis on välja töötatud "nähtamatuks muutvat" tehnoloogiat kasutades – on nüüd Venemaa õhutõrje jaoks üsna selgelt nähtavad, kuna ainulaadne "Konteiner"-tüüpi kaugseireradarijaam asus tänasest häirevalmidusse.

Venemaa uusim radar pandi Vene Föderatsiooni kaitseministeeriumi pressiteenistuse andmetel kosmosejõudude osana tööle pühapäeval, 1. detsembril Kovõlkino asulas Mordvamaal".

Esimese õhu- ja raketitõrjearmee juhataja kindralleitnant Andrei Djomin selgitas RIA Novostile, et "Konteiner" suudab tuvastada õhusõidukite starti Läänemere, Musta mere ja isegi Vahemere vetes seilavate sõjalaevade pardalt.

Ta suudab fikseerida ka taktikaliste lennukite starti, tiibrakettide ühisstarti ja isegi ülihelikiiruseliste rakettide suundumist Venemaal paiknevate sihtmärkide suunas.

Генерал-майор Андрей Дёмин
© Sputnik / Михаил Воскресенский
Kindralmajor Andrei Djomin

"Nüüd jälgime reaalajas võimalikke vaenlase rünnakuid vahemikus mitmesajast kuni kahe tuhande kilomeetrini riigipiiridest.
Jaam teostab pidevalt luuretegevust. Ta suudab jälgida olukorda lääne- ja lõunasuuna õhuruumis ja lähikosmoses," sõnas ta.

Kuidas "Konteiner" töötab

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et "Konteineri" esimene, kilomeetripikkune segment seati test-häirevalmidusse juba 1. detsembril 2018.

See oli võimeline jälgima lendsihtmärke 240-kraadises sektoris ja enam kui kahe ja poole tuhande kilomeetri kaugusel.

Radarlennuk
© Sputnik / Виталий Белоусов

Uusima radari oluline eelis on selles, et ka vähendavad radari ristlõikega lennukid pole tema jaoks nähtamatud.

Kompleks koosneb 400 sektsioonist, on ligi 50 meetrit kõrge, üle nelja kilomeetri pikk ja kiiresti paigaldatav. Lähitulevikus on kavas veel mitu analoogset kompleksi rajada.

"Konteinerit" kasutatakse koos juba töötava "Voroneži" tüüpi radarijaamaga, sest mõlemad süsteemid täiendavad üksteist.

Kui "Konteiner" tuvastab rakettide stardi "horisondi tagant", edastatakse saadud teave viivitamatult "Voronežile", kes võtab raketid oma nähtavuspiirkonnas üle, täpsustab nende parameetrid ja annab õhutõrjekompleksidele täpsed suunised.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Venemaa malendid NATO vastu on laual
Tagid:
vargtehnoloogia, varghävitaja, õhujõud, radar, Venemaa

Peamised teemad