22:40 14. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Relvastus
lühendatud link
10

Vladimir Putin avaldas andmed mõnede relvade kohta, mis antakse tänavu Venemaa Föderatsiooni Sõjalaevastiku kasutusse.

TALLINN, 8. detsember — Sputnik. Venemaa president Vladimir Putin korraldas 3. detsembril nõupidamise, millel arutati sõjalise ehituse ja sõjatööstuskompleksi arendamise küsimusi. Riigipea jutustas, kui palju ja milliseid relvi saab tänavu Venemaa merevägi.

Venemaal lasti vette Poseidonit kandev allveelaev
© Sputnik / Владимир Родионов

Putini sõnul, mida tsiteerib RIA Novosti, "saab sõjalaevastik üle 480 põhimudeli relvastust ja tehnikat".
Venemaa liider täpsustas, et laevastikule antakse vähemalt 23 pealveelaeva, kaks allveelaeva, neli rannikuraketikompleksi, kolm õhusõidukit ning üle 400 üksuse torpeedo- ja rakettrelvi.

Föderatsiooni president jutustas, et praegu käib meretuumajõudude ümberrelvastamine aatomiallveelaevadega Borei, mille relvastusse kuuluvad mandritevahelised raketid Bulava (Sõjanui).

Putin teavitas, et praegu läbib riiklikke katsetusi Knjaz Vladimir (Vürst Vladimir) — projekti Borei-A peamine aatomiallveeristleja. Riigipea sõnul käib analoogilise projekti järgi veel nelja allveelaeva ehitus.

Mereväe tavarelvastusest rääkides märkis Venemaa president, et selle aluse moodustavad sõjalaevad, mis suudavad kanda suure lennukaugusega täppisrelva — rakette Kalibr (Kaliiber). Teadaolevalt suudavad need raketid tabada kuni pooleteise tuhande kilomeetri kaugusel asuvaid sihtmärke.

Seejuures, lisas Putin, eeldab riiklik relvastuskava tarnitavate Kalibrite arvu suurendamist 2023. aastaks rohkem kui kaks korda.

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, on Venemaa president varem teatanud, et tema riigi julgeolek on mõnekümneks aastaks kindlalt tagatud.

Tema sõnul lubab nii väita ülehelikiirusega süsteem Avangard, mille katsetused kulgesid edukalt eelmise aasta lõpus.

"Uus strateegilise relvastuse liik maailmas on ilmunud meil ja tagab kindlalt meie riigi ja rahva kaitse aastakümneteks," teatas Putin.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Ekspert andis hinnangu Pentagoni poolt Venemaale START-3 osas esitatud nõudmistele
Tagid:
relvastusprogramm, merevägi, Putin, Venemaa

Peamised teemad