21:57 14. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Relvastus
lühendatud link
Relvastus (196)
0 0

Ameerika Ühendriikide kaitseminister Mark Esper tunnistas oma riigi mahajäämust Venemaast tulevikurelvade väljatöötamisel, mis ei kuulu kehtivate piirangulepingute alla.

TALLINN, 8. detsember — Sputnik. Ülihelirelvade väljatöötamises Venemaale järele jõudmiseks peab Washington panema käiku "iga võimaliku dollari", ütles Pentagoni juht Mark Esper.

Järele jõuda ja mööda minna!

Ameerika Ühendriikide kaitseminister tunnistas Californias toimunud julgeolekufoorumil avalikult tõsiasja, et nende riik on tulevikurelvade loomise võidujooksus maha jäänud, vahendab RIA Novosti. 

© AP Photo / Chuck Burton
USA kaitseminister Mark Esper

"Me tegime selles tehnoloogias mitu aastat tagasi pausi (sest SCRAMJETI meetod ei osutunud kuigi tõhusaks ega kiireks – Toim.), kui olime selgelt "juhtpositsioonil" ja peame nüüd järele jõudma. Kaitseministeerium investeerib iga dollari, mis võimalik, iga dollari, mida me saame füüsiliselt kasutada, et saavutada ülihelirelvade valdkonnas konkurentsieelis," tõotas Esper. 

Samuti väljendas ta muret selle üle, et Venemaa töötab välja erinevaid strateegilisi relvi, mis jäävad praeguse START-3 lepingu reguleerimisalast väljapoole.

"Nende kohta puuduvad aruanded ja kinnitused. Aastate jooksul on nii eelmine kui ka praegune administratsioon näinud, et nad rikuvad INF-lepet," kordas Pentagoni juht Washingtoni INF-i lepingust väljumise põhjuse Ameerika "mantrat".

"Ja nüüd on neil sõjaline potentsiaal, mis meil kesk- ja lähimaa rakettide osas puudub. Seega, nagu näete, jälgime me väga tähelepanelikult seda, mida venelased teevad," lõpetas Esper.

Kelle süül INF-leping likvideeriti

Sputnik Eesti juba kirjutas, et USA sooritas kohe pärast INF-i lepingust lahkumist lepinguga keelatud raketi katsetuse, mis tähendab, et lepingut rikkuv rakett töötati välja INF kehtivuse ajal. 

Strateegiliste ründerelvade edasise vähendamise ja piiramise meetmete leping (START-3) kaotab kehtivuse 2021. aasta alguses.

Washington ei ole selle pikendamise osas veel otsust teinud. Senine kogemus on näidanud, et tehnilise mahajäämuse korral üritab USA selliseid lepinguid siiski endale soodsatel tingimustel sõlmida.

Lugege lisaks:

Teema:
Relvastus (196)

Samal teemal

USA hakkab uusi rakette katsetama
Tagid:
keskmaarakett, hüperhelikiirus, võidurelvastumine, Venemaa, USA

Peamised teemad