10:23 31. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Relvastus
lühendatud link
Relvastus (196)
11

Ankara teatas, et rakendab vastumeetmeid, kui Washington kehtestab tema suhtes sanktsioonid Venemaa õhutõrjesüsteemide S-400 ostmise eest.

TALLINN, 12. detsember — Sputnik. Türgi ei suvatse leppida USA survega ja rakendab sanktsioonide kehtestamise korral vastumeetmeid, teatas Türgi välisminister Mevlüt Çavuşoğlu.

"Me peame seda kõige halvemaks stsenaariumiks ja langetame otsuse. Juhul kui USA kehtestab Tõrgi vastu sanktsioonid, võib päevakorda kerkida küsimus Incirliki (USA baas Türgi lõunaosas – toim.) ja Kureciki (USA baas Türgi kaguosas – toim.) sõjaväebaaside kasutamisõiguse asjus," teatas minister telekanalile A Haber antud intervjuus.

Министр иностранных дел России Сергей Лавров, министр иностранных дел Турции Мевлют Чавушоглу, министр обороны России Сергей Шойгу и министр обороны Турции Хулуси Акар (слева направо) во время встречи
© Фото : Министерство обороны РФ
Türgi välisminister Mevlüt Çavuşoğlu kohtumisel Venemaa välisministri Sergei Lavrovi ja Venemaa kaitseministri Sergei Šoiguga

Çavuşoğlu lisas, et juhul kui Ameerika Ühendriigid keelduvad tarnimast lennukeid F-35, on Türgi sunnitud otsima alternatiivseid võimalusi, mille seas uuritakse ka Venemaa hävitajate ostuvõimalust.

"USA lükkab kõik meie ettepanekud tagasi. Tuleb aru saada, et omaenese jonniga ei jõua keegi mitte kuhugi. Kui USA suhtub aga asjasse heataktlikult, vastame meie nõndasamuti.

Aga kui me ei saa lennukeid F-35 osta, tähendab see, et asume otsima alternatiivi. Selleks võib olla niihästi Venemaa kui mis iganes muu turg," lausus minister.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, tarnis Venemaa novembri algul Türgile ligikaudu 2,5 milhjardi dollari eest seniitraketisüsteemi S-400 Triumf.

Hiljuti sai teatavaks, et Türgi sõjaväelased korraldasid seniitraketikomplekside S-400 radarikatsetused. Tinglike sihtmärkidena kasutati süsteemi tõhususe kontrollimiseks USA-s toodetud hävitajaid F-16.

Venemaalt S-400 ostmine kutsus USA poolt esile äärmiselt negatiivse vastukaja. Ameerika Ühendriikide ametivõimud ähvardasid Türgit hävitajate F-35 tootmiskavast väljaarvamise ja sanktsioonide kehtestamisega.

Vastuseks teatas Türgi valitsus, et otsus S-400 soetamise kohta on lõplik ja seda ei muudeta. Türgi presidendi pressisekretäri Ibrahim Kalini sõnul ei astu Türgi "mitte sammugi tagasi".

Lugege lisaks:

Teema:
Relvastus (196)

Samal teemal

Venemaa on valmis Türgit viienda põlvkonna hävitaja loomisel aitama
Tagid:
S-400 "Triumf", relvastus, sõjaväebaasid, sanktsioonid, USA, Türgi

Peamised teemad