20:27 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Relvastus
lühendatud link
Relvastus (196)
10

Vene politoloog Dmitri Drobnitski kommenteeris USA üleskutset kaasata Hiina USA ja Venemaa vahel sõlmitud strateegilise ründerelvastuse vähendamise lepingusse (START-3).

TALLINN, 12. detsember — Sputnik. USA riigisekretär Mike Pompeo teatas ühisel pressikonverentsil Venemaa välisministri Sergei Lavroviga, et strateegilise ründerelvastuse vähendamise lepingusse (START-3) sai sõlmitud teisel ajajärgul, millest alates on ohud strateegilisele stabiilsusele muutunud, ja seetõttu on tingimata tarvis selle lepingu ulatust laiendada ning kaasata sellesse Hiina.

Uute relvaliikide kasutuselevõtt, mõnede riikide soov soetada endale tuumarelv, seniste tuumarelva leviku tõkestamise lepingute kehtivuse lõppemine — kõik see annab tunnistust sellest, et vaja on luua uus julgeolekuarhitektuur ja Hiina peab saama selle otseseks osaliseks, leiab vene politoloog Dmitri Drobnitski.

"Maailm seisab nüüd uutes tingimustes. Selge see, et on halvasti, et endised lepingud enam ei kehti, mistõttu on tarvis uut julgeolekut. Ma saan suurepäraselt aru Hiinast, kes pole seotud ühegi lepinguga."

"Teisalt aga, kui Hiina tahab olla üks suurriikidest, kellest sõltub maailma saatus, siis tuleb tal end sellesse arhitektuuri sobitada. Washington püüdleb selle poole, kuid tegelikult on ka kogu maailm sellest huvitatud," ütles ta Sputniku raadiosaates.

Samas ei tasu Deobnitski arvates Venemaal kuulda võtta USA keelitusi Pekingile tema enese kahjuks survet avaldama, et vaid tagada kolmepoolne julgeolek.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, käis Venemaa välisminister Sergei Lavrov 10. detsembril töövisiidil USA-s, kus ta kohtus USA presidendi Donald Trumpi ja riigisekretäri Mike Pompeoga.

Lavrov pakkus Venemaa nimel USA-le välja "igasuguseid võimalusi" strateegilise ründerelvastuse vähendamise lepingu (START) pikendamiseks. Venemaa välisminister kinnitas ka Moskva valmidust START-3 lepingu pikendamiseks.

Lugege lisaks:

Teema:
Relvastus (196)

Samal teemal

Business Insider: Venemaa kohtupäeva-torpeedode tõeline eesmärk
Tagid:
tuumarelvastus, START-3, Hiina, Venemaa, USA

Peamised teemad