08:52 24. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Relvastus
lühendatud link
Relvastus (196)
0 0

Pentagon on kindel, et Moskva õhutõrjesüsteemid ei osutu Ameerika Ühendriikide uuele raketile takistuseks ja USA õhu- ja merevägi suudavad loodud maa-maa-tüüpi raketi abil karistamatult Venemaa piirialasid pommitada.

TALLINN, 15. detsember — Sputnik. "Hiljutine katsetus näitas, et USA-l on rakett, mis on võimeline läbima Venemaa õhutõrjesüsteeme," kinnitas USA kindral John Rafferty.

Miks ameeriklastel sellist raketti vaja on

Tegu on maa-maa-tüüpi täppisraketiga (Precision Strike Missile - PrSM), mille on USA mereväe ja õhuväe jaoks välja töötanud Lockheed Martin.

Breaking Defense'i teatel toimusid relva edukad katsed White Sandsi polügoonil New Mexico osariigis 10. detsembril. 

Katsetamise ajal läbis rakett väidetavalt umbes 240 kilomeetrit ja tabas sihtmärki. Väite kinnituseks on lisatud muljetavaldav video

Rafferty ütles, et Euroopas hakatakse uut raketti peamiselt Venemaa õhutõrjesüsteemi "murdmiseks" ning Vaikse ookeani piirkonnas Hiina mereväe vastu kasutama.

Kindral ütles ka, et uue raketi väljatöötamise eesmärgiks on asendada eelmine, 1991. aastast pärit taktikaline raketisüsteem ATACMS. Precision Strike Missile on oma eelkäijast väiksem, mis võimaldab neid stardiseadmesse rohkem paigutada.

USA õhuvägi ja merevägi hakkavad täppisraketi kasutama 2023. aastal. Kahe aasta jooksul on kavas seda taas ajakohastada, mis on võimaldaks tabada ka liikuvaid sihtmärke, jälgides nende raadiokiirgust.

Mis Venemaad USA uute rakettide eest kaitseb

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et uusimate "Konteiner" tüüpi horisondiüleste seirejaamade süsteemist on saanud katkematu radarivälja alus, mille eesmärgiks on kaitsta Venemaad vaenlase rakettide ja õhurünnakute eest.

"Voronež"- ja "Podsolnuh"-tüüpi jaamadele lisandunud esimene "Konteiner" asus 1. detsembril Mordvamaal lahingvalvesse.

Radarikompleks hõlmab nelja radarisektorit ja sulgeb kogu Venemaa Euroopa-osa ning isegi osa Lähis-Ida riike. Järgmine seda tüüpi jaam hakkab katma Arktikat.

"Konteiner" on võimeline tuvastama varglennukeid kolme tuhande kilomeetri kauguselt.

Horisondiülesed radarid on ette nähtud õhuruumi ülikauge seire jaoks. Nad paljastavad vaenlase kavatsused juba ammu enne tema õhurünnakuid plaanivad platvormid rünnaküksused moodustavad ja pealetungi alustavad.

Seni avaldatud andmete põhjal on PrSM-i näol tegemist ballistilise raketiga, mille hävitamine on jõukohane isegi taktikaliste üksuste õhutõrjeseadmetele. Lõpliku vastuse annab aga aeg.

Lugege lisaks:

Teema:
Relvastus (196)

Samal teemal

Venemaa merelennuvägi tegi lende lähikosmoses
Tagid:
relvastus, Hiina, Venemaa, rünnak, õhutõrje, rakett, USA

Peamised teemad