13:55 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Relvastus
lühendatud link
Relvastus (196)
0 0

USA president Donald Trump teatas sõjalise eelarve kinnitamise tseremoonial ametlikult uue väeliigi — kosmosejõudude — loomisest.

TALLINN, 23. detsember — Sputnik. Kosmosejõududest (United States Space Force), mis on ametlikult asutatud 20. detsembril 2019, saab USA relvajõudude kuues väeliik. Nende asutamisest teatas Ameerika liider pärast riigi 2020. aasta sõjalise eelarve kinnitamist.

"Täna oleme jõudnud kõige olulisema teetähiseni, täna esitleme ametlikult oma relvajõudude uut haru, mida kutsutakse kosmosejõududeks," tsiteerib Trumpi RIA Novosti.

President teatas, et kosmosejõude hakkab juhtima lennuväekindral John W. Raymond, kes varem teenis õhujõududes. Pentagonist teatati, et uus väeliik hakkab aktiivselt osa võtma mitmesuguste ülesannete täitmisest maailmaruumis.

On teada, et praeguse eelarve raames eraldatakse kosmosejõududele 40 miljonit dollarit. Esialgu hakkavad need koosnema 200 inimesest, hiljem suureneb kosmosejõudude isikkoosseis 16 tuhandeni.

Trumpi kinnitatud USA 2020. aasta kaitse-eelarve suurus on kokku 738 miljardit dollarit.

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, teatas USA president Donald Trump kuuenda väeliigi asutamise plaanidest 2018. aasta oktoobris. Varem on Ameerika liider rääkinud, et käsitab kosmosevägede loomise ideed vahendina Venemaa ja Hiina koomalesurumiseks selles valdkonnas.

Trump seletas, et USA uues riiklikus strateegias on kosmos tunnistatud sõjategevuse piirkonnaks. Eeldatavasti jõuavad kosmosevägede asutamisega seotud tööd lõpule 2022. aastaks. Selleks vajalikud summad on Pentagoni uude eelarvesse juba sisse kalkuleeritud.

Lugege lisaks:

Teema:
Relvastus (196)
Tagid:
relvastus, kosmoseväed, kosmos, USA

Peamised teemad