12:15 03. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1848
  • RUB87.6900
Olukord teedel
lühendatud link
31 0 0

Tallinna-Tartu maanteel Anna külas viis politsei pühapäeva hommikul läbi operatsiooni "Kõik puhuvad" – üheks reidi käigus tabatud patustajaks oli seejuures reisibussi juht.

TALLINN, 26. juuni — Sputnik. Reisibussi juht, 39-aastane mees, oli reisijatega teel Tallinnast Tartusse, kui politseinikud ta kontrolliks peatasid. Kontrolli käigus tuvastati, et mees oli tarvitanud alkoholi ning vastavalt sellele algatati tema suhtes väärteomenetlus. Bussis viibinud viis reisijat viidi teise bussiga sihtkohta.

Paide välijuht Valdur Mõttuse sõnul on olukord tõsine. "Tegemist on äärmiselt vastutustundetu teoga nii reisijate kui kaasliiklejate suhtes," sõnas Mõttus."Õnneks keegi viga ei saanud ning politseinikel õnnestus juht liiklusest eemaldada. Enne sõiduki rooli istumist tuleb veenduda, et alkohol on verest täielikult kadunud. See kehtib kõigi liikluses osalejate kohta. Bussiga reisides veenduge, et juht on kaine. Vastasel juhul keelduge sõidust ja teavitage koheselt politseid."

Patustanud bussijuhi suhtes algatati väärteomenetlus liiklusseaduse paragrahvi alusel, mis käsitleb sõiduki juhtimist purjus peaga, kui alkoholisisaldus veres ei ületa 1,49 milligrammi.

Joobekontrolli käigus pidasid politseinikud kinni ka järgmise liinireisibussi, kirjutab Järva Teataja. "Esmasel testimisel indikaatorvahendisse puhumisel andis selle juht positiivse näidu, kuid hilisemal tõendusliku alkomeetriga ülekontrollimisel osutus siiski piirmäära mitte ületanuks. Karistada ta ei saanud, kuid ta pidi jääma mõneks ajaks tee äärde puhkama, et kehast alkohol täielikult väljuks," selgitas Mõttus Järva Teatajale. "Oma teekonda alustas see bussijuht teisest maakonnast ning kui teda oleks saanud kontrollida kohe sõitmise alguses, oleks ta ka vastutusele võetud. 100 kilomeetrit hiljem Anna külla jõudes oli alkohol tema organismist sedavõrd lahtunud, et ta karistada ei saanud."

Pühapäeva hommikul kontrollisid politseinikud sõidukijuhtide tervislikku seisundit Järvamaa eri paigus. Kokku kontrolliti 841 juhti, kellest kuus olid hinnanud oma seisundit valesti. Väärteomenetlust tuli austada kuuel korral.

Korrakaitsjatele jäi laupäeval Eesti eri paigus vahele 39 ja reedel 70 alkoholi tarvitanud autojuhti. Päev varem tabas politsei autoroolist 33 inimest, kel olid alkoholi tarvitamise tunnused, teatas politsei- ja piirivalveamet. Lisaks jäi politseile vahele üks narkootikume tarvitanud juht.

Kui sõidukijuht on tarvitanud alkoholi üle liiklusseaduses lubatud piirmäära ehk vahemikus 0,2-1,49 promilli,

Kui juht on enam kui 1,5-promillises alkoholijoobes, saab kohus teda kriminaalkorras karistada juba 30-500 päevamäära suuruse rahatrahvi või kuni kolmeaastase vangistusega.

 

Peamised teemad