07:47 22. Oktoober 2017
Tallinn0°C
Kuula otse
Politsei auto.

Politsei tabas mõne tunniga üle saja kiiruseületaja

© Flickr / Jorge Brazil
Olukord teedel
lühendatud link
2130

Põhja prefektuuri avariiteenistuse vanema Tanel Pajumaa sõnul on tulemused jahmatavad.

TALLINN, 5. august — Sputnik. Põhja prefektuuri liikluspolitseinikud patrullisid neljapäeval Pärnus alanud Weekendi festivaliga seoses Tallinna-Pärnu maanteel ja kontrollisid 117 sõidukit, kellest 109 juhti ületas kiirust, neist enamiku kiirus ületas lubatut rohkem kui 20 km/h, kirjutab ERR-i uudisteportaal.

Politsei teatel olid nad eile väljas, et liiklust rahustada, ent rahulikuks festivalile kibelevaid juhte nimetada ei saanud. Kiirust ületas 109 juhti ning enamik rikkumisi jäi teise lõike (sõidukiirus 21-40 kilomeetrit tunnis) vahemikku, enam kui neljandik sõidukijuhtidest vajutas gaasi aga üle 40 kilomeetri tunnis lubatust kiiremini.

Põhja prefektuuri avariiteenistuse vanema Tanel Pajumaa sõnul on tulemused jahmatavad. „Tegelikult ületas kiirust kontrollitud sõidukijuhtidest kordades rohkemgi. Seetõttu teeb olukord väga murelikuks. Tahame ju kõik turvaliselt sihtpunkti ja tagasi jõuda," ütles Pajumaa.

„Nii mõnigi juht põhjendas oma tegu sooviga mööduda eesolevatest sõidukitest, kuid ka möödasõidul tuleb kinni pidada piirkiirusest. Kuigi Tallinna-Pärnu maanteel võib olla neil päevil tavapärasest tihedam liiklus, siis tuleb sõidukijuhtidel arvestada täiendava ajakuluga, hoida ohutut pikivahet ning mitte teha möödasõite, kui ees liiguvad suuremad autokolonnid," lisas ta.

Politsei manitseb liiklejaid kainet mõistust säilitama.

Põhja prefektuuri politseinikud on Pärnus kolleegidel abiks ka täna ja homme õhtul. Linnas ning maanteedel rahustatakse liiklust ning kontrollitakse sõidukijuhtide kainust.

 

Peamised teemad