10:31 05. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1765
  • RUB86.7275
Olukord teedel
lühendatud link
5530

Tallinna kommunaalamet ja keskkonnamet on aastaid edastanud kõigile automanikele sõnumit, et tolmuvaba kevade ootuses võiks talveperioodil naastrehvide asemel lamellrehve kasutada.

TALLINN, 14. oktoober — Sputnik. Alates homsest, 15. oktoobrist on kõigil autoomanikel aeg hakata tõsiselt eelseisvale talvehooajale mõtlema ja teha valik, kas sõita talvel naast- või lamellrehvidega? Kui ei ole kavas eriti ekstreemseid jäärajal sõite ette võtta, tuleks Tallinna ja lähivaldade piirkonnas kasutatavatel sõidukitel eelistada lamellrehve, teatas Raepress.

Naastrehvidega sõitmine, eriti lumevaestel talvedel, kulutab teekatet ja saastab linna õhku. Tallinna Tehnikaülikooli poolt läbi viidud uuringust selgus, et kümne kilomeetri läbimisel rebib naastrehvidega varustatud sõiduauto teekatte pinnalt 220-320 grammi mineraalmaterjali ja sideaine osakesi.

Talverehvide kasutamine Eesti Vabariigis on kohustuslik kolmel talvekuul, alates 1. detsembrist kuni 1. märtsini. Naastrehvidega sõitmine on lubatud alates 15. oktoobrist kuni 31. märtsini, talviste teeolude korral kuni 30. aprillini. Naastudeta talverehvidega ehk lamellrehvidega tohib sõita aasta läbi.

Tagid:
naastrehvid, lameelrehvid

Peamised teemad