08:44 13. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Olukord teedel
lühendatud link
2311

Maanteeameti värske uuringu järgi eirab kolmandik sõidukijuhtidest punast foorituld, samas on ka ristmike, kus selliste sõidukijuhtide osakaal ulatub 70 protsendini.

TALLINN, 3. jaanuar — Sputnik. Möödunud sügisel tehtud liiklusseires jälgiti punase ja kollase tule eiramist kas otse sõites või vasakpööret tehes. Kogu Eesti arvestuses pandi kirja 466 autot, mis jõudsid foorini hetkel, kui neil oli valida, kas sõita foori alt punase tulega läbi või jääda seisma. Neist 159 juhti ehk 34 protsenti otsustasid punase tulega edasi sõita.

Samas on Eestis ristmik, kus koguni 71 protsenti juhtidest eirasid punast foorituld, vahendas BNS viitega Eesti Päevalehele. See koht on Vabaduse puiestee ja Pärnu maantee ristmik Tallinnas. Ohtlikkuselt teine koht on samuti Tallinnas ja asub Tartu maantee ja Odra tänava ristmikul, kus foori eiras 55,3 protsenti punase tule alla jäänuid.

Kollase tulega pole asi põrmugi parem. Uuringu kokkuvõtte järgi oli 1450 juhil vaatluse ajal valida, kas sõita kollasega ristmikule või peatuda. Kollasega ristmikust üle sõitjaid oli 1080 ehk sisuliselt kolmveerand autojuhte. Kõige suurem kollase tule nõuete eirajate osakaal oli Harkus, kus Instituudi tee ristub Keilasse viiva maanteega: sealt sõitis kollasega üle lausa 97,3 protsenti juhte.

Kehvad lood on ka ülekäiguradadega. Uuring näitas, et Tallinnas loomaaia peavärava ees asuvat ülekäigurada ületas kollase tulega lausa 94 protsenti autojuhte. Teine koht, kus jalakäijate foori pidevalt eiratakse, on jällegi Tallinna Vabaduse puiestee ja Pärnu maantee ristmik, kus kollast tuld eiras ligi 92 protsenti autojuhte. Ka Tartu maantee ja Odra tänava ristmik on taas esirinnas: seal pandi tunni aja jooksul kirja 112 autojuhi, kes läbisid ristmiku kollase fooritulega — 83 protsenti neist, kes kollase tulega ülekäigurajani jõudsid.

 

Tagid:
ristmik, valgusfoor, autojuht

Peamised teemad