11:12 09. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB80.4584
Olukord teedel
lühendatud link
2621

Kevade kohta tavatult külm ja tuisune ilm võivad muuta liiklemise ohtlikuks, mis tõttu lubavad Politsei- ja Piirivalveamet ja Maanteeamet mai esimesel nädalal naastrehvidega sõita

TALLINN, 28. aprill — Sputnik. Jätkuva lume- ja tuisuohu tõttu võib erandkorras naastrehvidega sõita ka mai esimesel nädalal, teatasid PPA ja Maanteeamet.

"Seadus seda küll ette ei näe, aga seadus ei arvesta ka praeguse erakordselt külma kevade ja tavapäratu libedusega, mis muudavad liiklemise ohtlikuks," rääkis PPA juhtivkorrakaitseametnik Kalmer Tikerpe.

„Kõige tähtsam on, et autos olevad inimesed, kes võivad täita tööülesandeid või sõita koju, jõuaksid tervelt ja turvaliselt sihtpunkti," selgitas Tikerpe, miks mai esimesel nädalal naastrehvidega sõitmisele karistust ei järgne.

„Korralike rehvideta pole võimalik turvaliselt sõita, kuid peame arvestame, et ainult rehvid ei taga ohutust ning rehv iseenesest ei hoia sõidukit teel ega päästa õnnetusest. Kõige tähtsam on siiski juhi käitumine — teeoludega arvestamine ning nendele vastava sõidukiiruse valik," ütles Maanteeameti liiklusohutusosakonna ekspert Villu Vane.

Naastrehve lubatakse kasutada kuni märtsi lõpuni, talviste tee- ja ilmastikuolude esinemise korral kuni 30. aprillini. Tänavu erandkorras võib naastrehvidega sõita 7. maini. Lamellrehviga on lubatud sõita aastaringselt.

Tagid:
rehvid, ilm, maanteeamet, PPA

Peamised teemad