01:29 17. Oktoober 2018
Kuula otse
  • USD1.1587
  • RUB75.8119
Lisaks hoiatatakse talvisel ajal liiklejaid ootamatu libeduse tekke eest ning kuvatakse teeilmajaamade õhu- ja teetemperatuuri näite

Tallinn–Ääsmäe lõigule paigaldakse muutuva teabega liiklusmärgid

© Sputnik / Александр Кряжев
Olukord teedel
lühendatud link
1722

Maanteeamet sõlmis rahvusvahelise projekti "SMART E67" raames Tallinn–Pärnu–Ikla maanteele paigaldatavate muutuva teabega elektrooniliste liiklusmärkide projekteerimis- ja ehituslepingu ettevõttega IB Foor OÜ, kes oli avatud riigihanke edukas pakkuja

TALLINN, 15. mai — Sputnik. Lepingu maksumus on 570 427 eurot ja selle raames paigaldatakse 2017. aasta lõpuks Tallinn-Ääsmäe kahe eraldatud sõidusuunaga lõigule piirkiirust kuvavad LED tehnoloogial põhinevad liiklusmärgid.

Lisaks paigaldatakse Tallinn-Ikla lõigule, enne olulisi ristmikke, kaheksa teeäärset LED infotablood. Kogu süsteem rakendub kavandatavalt tööle 2018. aasta suvel, kui valmib liiklusmärkide keskne juhtimissüsteem.

Muutuvate piirkiiruste mõte on lubada heade ilmaolude korral ka talvisel perioodil suuremat kiirust kui 90 km/h, ent samas ohtude puhul vähendada lubatud kiirust. Infotabloodega hakatakse liiklejaid teavitama liiklustakistustest, teetöödest ja ajutistest ümbersõitudest. Lisaks hoiatatakse talvisel ajal liiklejaid ootamatu libeduse tekke eest ning kuvatakse teeilmajaamade õhu- ja teetemperatuuri näite.

Projekti eesmärk on vähendada sõiduaega ning pakkuda turvalisemat teeoludega arvestavat kaasaegset liikluskeskkonda.

Tagid:
LED, liiklusmärk, kiirus, liiklus, Ääsmäe, Ikla, Tallinn

Peamised teemad