23:15 26. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Olukord teedel
lühendatud link
34 0 0

Politsei, Maanteeamet ja Tallinna linnavalitsus paluvad sõidukijuhtidel arvestada, et ilmastikuolud on rasked

TALLINN, 25. jaanuar — Sputnik. Tuisuga alanud kolmapäev, mis vihmasaju ja sulailmaga lõppes, tekitas pärastlõunaseks tipptunniks Tallinna tänavatele ning eelkõige kõnniteedele üsnagi ekstreemsed liiklusolud, teatab Raepress.

Tallinna abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul oli Tallinna kommunaalameti lepingupartneritel lume- ja libedusetõrje tööde tegemiseks möödunud ööpäeval töös 38 sahk-puisturit ja 24 multifunktsionaalset traktorit.

"Kuigi soe vihm sulatas lume, on ilm jätkuvalt heitlik ning miinuskraadide tekkimisel võivad liiklusolud muutuda ohtlikuks," ütles Mölder.

Hoia tavapärasemast suuremat pikivahet!
© Sputnik / Александр Кряжев

Libedusetõrje teostamiseks puistati möödunud ööpäeval linnatänavatele 180 t kloriide, jalg- ja jalgrattateedele ning kõnniteedele 12 t sõelmeid. 32 käsitööbrigaadi (73 inimest) teostasid ühissõidukite peatuste ootealade, treppide ja ülekäikude hooldust ning puhastasid restkaevude pealseid, võimaldamaks sadevee äravoolamist. Vanalinnast ja kesklinnast veeti välja 525 m3 lund.

Maailmameistrivõistlused lumesõjas peeti Saksamaal>>

Lumesajust keeruliseks muutunud teeolud vallandasid kolmapäeval liikluses kaose, mis nõudis kolm inimelu ning koguni 19 inimest said vigastada.

Politsei ja Maanteeamet paluvad sõidukijuhtidel arvestada, et tänased ilmastikuolud on rasked ning tihe lumesadu muudab teedel liiklemise ohtlikuks.

Venemaa kehtestas Eesti raskeveokitele teemaksu, illustratiivne foto
© Sputnik / Владимир Корнев

"Keerulised ilmastikuolud on teinud liiklemise kõikjal raskemaks, eriti asulavälistel teedel. Kui on autosõit on vältimatu, siis peab iga juht arvestama, et tarbetud möödasõidud ja teised manöövrid võivad põhjustada õnnetusi. Nende vältimiseks sõitke rahulikult ja mis peamine, pikivahet hoides," ütles PPA juhtivkorrakaitseametnik Kalmer Tikerpe.

Tikerpe lisas, et sõidukijuhid peavad enda autod tegema nähtavaks. "Selleks tuleb päevatulede asemel sisse lülitada lähituled."

Üks kuu suusapeoni: milline on hetkeolukord Tartu Maratoni rajal?>>

"Maanteeameti hooldepartnerid on teedel väljas, ent keeruliste ilmaolude tõttu võib tulemuse saavutamine võtta tavapärasest rohkem aega," sõnas Maanteeameti hooldeosakonna juhataja Rainer Kuldmaa. "Soovitame kõikidel liiklejatel valida teeoludele vastav sõidustiil ning varuda aega sihtkohta jõudmiseks."

Ilmaprognoos lubab järgmist lumeüllatust ja miinuskraade 31. jaanuariks.

Tagid:
maanteeamet, politsei, Eesti, Tallinn

Peamised teemad