16:41 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Olukord teedel
lühendatud link
20 0 0

Kolmapäeva õhtuks on ilmaprognooside kohaselt oodata lumesadu ja tuisku, mistõttu soovitab Maanteeamet liikluses olla ettevaatlikud

TALLINN, 31. jaanuar — Sputnik. Pärastlõunal on teekatted põhi- ja suurematel tugiteedel valdavalt soolamärjad või soolaniisked.

Ilmaprognoosi kohaselt sajab õhtul peamiselt saartel ja läänerannikul lund ja lörtsi, saarte rannikul ka vihma. Hilisõhtul algab Lääne-Eestist tuisk. Mandril tihe lumesadu on tulekul enne keskööd ja jätkub hommikuni. Ida-Eestisse jõuab sadu vastu hommikut.

Sõitke rahulikult ja pikivahet hoides — teeolud on heitlikud>>

Teeolud muutuvad keeruliseks alates hilisõhtust lumetuisu ja tugeva tuule (saartel ja rannikul puhanguti kuni 21m/s) tõttu. Nähtavus teedel võib tuisu tõttu halveneda. Tugeva tuule tõttu võib olla mitmel pool teedele kukkunud puid või oksi.

Keeruliste teeolude ja libeduse võimalusega tuleb arvestada ka neljapäeval, 1. veebruaril.

"Nii Maanteeamet kui hooldelepingupartnerid on tuisuks valmis: jälgime teeilmaprognoose, teeilmajaamade näitusid ja teostame patrullsõite, kuid saabuvates ilmaoludes võib tavapäraste sõiduolude taastamine võtta rohkem aega," sõnas Maanteeameti hooldeosakonna juhataja Rainer Kuldmaa.

Liiklejatelt palub Maanteeamet kannatlikkust ning soovitab võimalusel sellistes oludes oma sõidud edasi lükata. Kui seda ei ole võimalik teha, siis valida ilmale vastav sõidustiil, vältida möödasõite, hoida pikivahet ja arvestada, et pidurdusteekond võib oluliselt pikeneda.

Maanteeamet: millal on tee libe>>

Keerulisemad võivad sõiduolud olla kõrvalmaanteedel, mille hooldustsükli aeg on pikem võrreldes suuremete teedega.

Talvise sõidu ajal tuleb alati arvestada, et tee võib ootamatult libe olla, ja valida vastav sõidustiil!

Tee- ning sõiduoludega tasub enne sõidu alustamist tutvuda portaalis www.tarktee.ee

Tagid:
teeolud, ilmaprognoos, teekatte, maanteeamet, Eesti

Peamised teemad