09:45 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Olukord teedel
lühendatud link
2501

Jaanuarikuu oli liikluses viimaste aastate raskeim, kui hukkus 12 inimest. Veebruaris sai surma üks mootorsaani- ja sõidukijuht.

TALLINN, 2. märts — Sputnik. Eelmise aasta rahulikumale talveperioodile liikluses aitas kaasa vähene lumi ja üsna head teeolud, teatab Politsei- ja Piirivalveamet.

"Selle aasta algus näitas, et teeolusid keerulisemaks muutev lumesadu ja tuisk võimendavad vigu, mida juhid roolis olles teevad ja tagajärjeks on rasked õnnetused. Sobiv liikumiskiirus ja õige pikivahe aitavad vähendada talvistes oludes tehtud vigade tagajärgi," ütles PPA juhtivkorrakaitseametnik Kalmer Tikerpe.

Suhtumisel tee libedusse torkab silma arvamuste paljusus, illustratiivne foto
© Sputnik / Алексей Куденко

Kõige määravam riskitegur liikluses on kiirus>>

Sel aastal on Tartumaal elu kaotanud viis inimest. Harjumaal, nagu ka Raplamaal ja Pärnumaal hukkus kaks inimest. Lääne- ja Ida-Virumaal sai surma üks inimene.

"Inimkannatanuga õnnetusi juhtub kõige rohkem ikka seal, kus liigub kõige rohkem sõidukeid," sõnas Tikerpe.

Harjumaal juhtus 92 säärast õnnetust, neist 72 Tallinnas. Tartumaal toimus 22 õnnetust, mille tagajärjel vajas vähemalt üks inimene arstiabi. Vaid Hiiumaal pole juhtunud ühtegi inimkannatanuga õnnetust.

Liiklusõnnetuste järel probleemid tekivad inimeste teadmatusest>>

Jalakäijate osalusel juhtus 53 õnnetust, neis sai surma üks ja vigastada 51 jalakäijat. Inimkannatanuga õnnetusi, kus üheks osapooleks oli buss, oli 15. Neis hukkus üks bussijuht ja viga sai 27 inimest. Veoauto osalusel juhtus 19 õnnetust, neis hukkus neli ja sai viga 44 inimest.

"Bussiõnnetustes oleks saanud palju vähem inimesi viga, kui reisijad oleksid kinnitanud turvavöö," sõnas Tikerpe.

"Alkoholi tarvitanud juht on liikluses suur oht ning jätkame nende teedelt kõrvaldamist. Peale selle, et nad põhjustavad suurt varalist kahju nagu näitas viimane rongiõnnetus, röövivad nad ka inimelusid," rääkis Tikerpe.

Politseinik ütles, et kõiki juhte ei jõua korrakaitsjad kontrollida ja see poleks ka mõistlik.

"Peaksime jõudma millalgi nii kaugele, et näiteks transpordisektori tööandjad teeksid omalt poolt kõik veendumaks juhtide kainuses. Nullvisioon saab realiseeruda vaid siis, kui igaüks paneb õla alla."

Rongile ette sõitnud veokijuht oli alkoholijoobes>>

Sel aastal on liiklusest eemaldatud 845 alkoholi tarvitanud juhti, neist 366 olid joobes. Vabariigi aastapäeva nädalavahetusel tabati 62 alkoholi tarvitanud juhti.

2018. aasta jaanuaris hukkus liikluses 11 inimest, 2017. aastal neli ning 2016. aastal seitse. 2018. aasta märtsis sai surma kaks inimest, mullu kolm ja tunamullu viis inimest.

Tagid:
avarii, liiklusõnnetus, PPA, politsei, joobesjuht, Eesti

Peamised teemad