13:49 16. September 2019
Kuula otse
 • USD1.1096
 • RUB71.2243
Illustreeriv foto

Politsei soovitab: rehvivahetus võib oodata

© Flickr / Antoine Robiez
Olukord teedel
lühendatud link
3520

Erandkorras võib talviste tee- ja ilmastikuolude esinemise korral naastrehve kasutada 1. oktoobrist kuni 30. aprillini.

TALLINN, 29. märts — Sputnik. Politsei- ja Piirivalveamet soovitab inimestel jätkata talverehvide kasutamist ka aprillis, kuniks saabuvad ööpäevaringsed plusskraadid; vahendab Pealinn.

"Seni kuni ilmad pole jäädavalt plussi pööranud, ei tasu sõidukitele suverehve alla panna," ütles PPA juhtivkorrakaitseametnik Kalmer Tikerpe. Talverehvide kasutamine on kohustuslik 1. detsembrist 1. märtsini. "Nii kaua kui meie teed on jäised, lumised ja libedad, ei karistata ühtegi juhti, kes sõidab naastrehvidega."

Erandkorras võib talviste tee- ja ilmastikuolude esinemise korral naastrehve kasutada 1. oktoobrist kuni 30. aprillini.

Helkur ja talverehvid on soomlaste leiutised>>

Enne rehvivahetust tuleb üle vaadata suverehvide mustrisügavus. Kui kevadel rehvi vahetades on suverehvi mustrisügavus vaid 1,6 mm, siis tuleks osta uued rehvid, sest need ei pea tervet hooaega vastu. Seadus näeb ette, et suverehvi mustrisügavus peab olema vähemalt 1,6 millimeetrit, kuid politsei soovitab rehvivahetusele mõelda juba siis, kui nende jääksügavus on 2 mm.

Algab kampaania "Tee on libe, vali vastav sõidustiil!">>

Maailma esimese talverehvi Kelirengas valmistas Soome Gummitehdas veoautodele 1934. aastal.

Rehvide naastud on samuti soomlaste leiutis ja need võeti kasutusele 1930-ndatel aastatel. Naastud muutusid levinuks 1960-ndatel aastatel — esimesed naastude tootjad maailmas olid Soome firmad Kometa ja Tikka Spikes ning naastrehve hakkas maailmas esimesena valmistama Nokia.

Tagid:
talverehvid, politsei, Eesti

Peamised teemad

 • Tank Venemaa relvajõudude taktikalistel õppustel

  Venemaa kaitseministeerium korraldab Orenburgi oblastis strateegilised juhtimis- ja staabiõppused, kus osalevad ka Hiina, Pakistani, Kasahstani, Kõrgõzstani, India, Tadžikistani ja Usbekistani sõjaväelased.

  16
 • Tankitõeja raketikompleks Javelin.

  Ukraina kaitseministeerium on teatanud kavatsusest osta USA-lt juba tänavu tankitõrjekomplekse Javelin. Olukorda kommenteeris raadio Sputnik saates Venemaa Sõjateaduste Akadeemia professor Sergei Sudakov.

  36
 • Filmirežissöör Oleg Bessedin

  Eesti fašismist vabastamise 75. aastapäevale pühendatud Oleg Bessedini filmi "Sünnimaa vabastajad" ("Освободители родной Эстонии") hakatakse avalikkusele näitama juba üsna pea. Filmi režissöör rääkis linateose saamisloost Sputnik Eesti saates "Vaateratas".

  36