19:49 23. Mai 2018
Tallinn+ 19°C
Kuula otse
Rattahooaja alguses on oluline üle kontrollida jalgratta seisukord

Rattahooaja alguses on oluline üle kontrollida jalgratta seisukord

© Lars Plougmann
Olukord teedel
lühendatud link
1410

Kuigi kiiver on kohustuslik kuni 16. eluaastani, siis kolju ei muutu vanusega tugevamaks ning seepärast peaks ka täiskasvanud kasutama turvavarustust.

TALLINN, 15. mai — Sputnik. Jalgrattasõit on tervislik ja mõnus liikumisviis. Alanud rattahooaja alguses on oluline üle kontrollida jalgratta seisukord, tuletab meelde Maanteeamet.

Enne jalgrattaga liiklusesse minemist tuleb veenduda, et:

ratta pidurid töötavad,

rattal on signaalkell,

ratta ees valge ja taga on punane helkur,

ratta kodaratel on valged või kollased helkurid

pimeda ajal sõites põleb ratta ees valge ja taga punane tuli.

Kuigi kiiver on kohustuslik kuni 16. eluaastani, siis kolju ei muutu vanusega tugevamaks ning seepärast peaks ka täiskasvanud sõltuvalt oma sõidukiirusest ja —kohast kasutama turvavarustust. Meeles tuleb pidada, et autoga kokku põrgates on rattur vähemkaitstud liikleja.

Ohutum liikluskultuur saab alguse kõigi liiklejate koostööst ning omavahelisest suhtlemisest. Sõiduteel sõites tuleb teha end autojuhile nähtavaks ja anda oma manöövritest selgelt märku.

Jalgratturil on kohustus enne sõidutee ületamist veenduda selle manöövri ohutuses, kuid ka sõidukijuht peab enne ülekäigurada olema kindel, et ta ei ohusta valitud kiirusega kaasliiklejaid. Sõidukijuht peaks meeles pidama, et jalgratturist ohutult möödumiseks peaks nendevaheline külgvahe olema vähemalt 1.5 meetrit.

Tagid:
liikluskultuur, maanteeamet, jalgrattur, Eesti

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  13
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  35
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  6