08:11 21. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1810
  • RUB92.0238
Olukord teedel
lühendatud link
20 0 0

Auhinna omistamise eesmärk on teedeinseneri kutse propageerimine, erialase tegevuse ja väljapaistvate saavutuste väärtustamine.

TALLINN, 19. oktoober — Sputnik. Maanteeamet ja Asfaldiliit kuulutavad välja konkursi insener Aadu Lassi nimelise teedevaldkonna auhinna preemiatele, teatas Maanteeameti pressiteenistus.

"Eesti teedeinsenerid on teinud läbi aegade märkimisväärset tööd ehitades, projekteerides ja hooldades Eestimaa teid, ent tunnustust ei ole nende meeste ja naiste teod just väga tihti leidnud," selgitas Maanteeameti peadirektor Priit Sauk, miks otsustati ellu kutsuda auhind, mis võiks valdkonnale olulist tegevust avalikult esile tuua.

Naastrehve võib kasutada alates 15. oktoobrist>>

"Auhinna omistamise eesmärk on teedeinseneri kutse propageerimine, erialase tegevuse ja väljapaistvate saavutuste väärtustamine ning teedevaldkonnale pühendunud ja valdkonna arengut mõjutanud inseneride tunnustamine", täpsustas Sven Pertens, Asfaldiliidu juhatuse esimees.

"Aadu Lass, kelle nimeline auhind tänavu esmakordselt välja antakse, oli 50 aastat seotud Eesti teedega. Neist 33 aastat oli ta Eesti teede peainsener, olles seega maanteevõrgu tehniline juht nende arengu kõige tempokamatel aegadel: 1950ndate teisest poolest kuni 1980ndate lõpuni suurenes kattega riigimaanteede osakaal 14 %lt 54%ni. Lisaks ehitati sel perioodil enamik puitsildu ümber püsisildadeks, mis tõi kaasa projekteerimistööde tormilise kasvu ning kehtestati kattega teede ehitamisele tehnonõuded" selgitas Pertens, miks auhind just Aadu Lassi nime kannab.

Insener Aadu Lassi nimeline teedevaldkonna auhind Aadu antakse välja kahes kategoorias: Aadu elutööpreemia ja Aadu inseneripreemia.

Miks pindamisobjektid lagunevad? 90% autojuhtidest ületab kiirust>>

Elutööpreemia antakse pikaajalise, väljapaistva ja pühendunud inseneritöö eest teedevaldkonnas. Laureaadiks valitu on teedevaldkonnas tegutsejate seas tuntud ja hinnatud nii inimesena kui insenerina. Elutööpreemia võitjat autasustatakse rahalise preemia, audiplomi ja temaatilise skulptuuriga.

Inseneripreemia antakse silmapaistvate saavutuste eest viimasel kolmel aastal, mis on aidanud kaasa teedevaldkonna arengu ja jätkusuutlikkuse tagamisele. Inseneripreemia võitjat autasustatakse vabalt valitud erialakonverentsi tasuta osaluse, audiplomi ja temaatilise skulptuuriga.

KKK — Mida teada teede "higistamise" kohta?>>

Auhinnasaajad valib välja Asfaldiliidu ja Maanteeameti koostöös kokku kutsutud 9-liikmeline auhinnakomisjon, kuhu kuuluvad nii erialaliitude, teedeehituse eriala õpetavate õppeasutuste, avaliku kui erasektori esindajad.

2018. a laureaadid kuulutatakse välja Maanteeameti 100. aastapäeva üritusel 24. novembril.

Kandidaate võivad esitada nii ettevõtted, ühendused, organisatsioonid kui üksikisikud.

Kandidaadid tuleb esitada hiljemalt 5.11.2018 aadressile Annika.Kitsing@mnt.ee.

Tagid:
auhind, maanteeamet, teedeinsener, nominent, Eesti

Peamised teemad