23:22 16. Juuli 2019
Kuula otse
 • USD1.1223
 • RUB70.3975
Politsei palub sõidukijuhtidel valmistuda nädalavahetuse lumesajuks

Politsei palub sõidukijuhtidel valmistuda nädalavahetuse lumesajuks

CC0 / Pexels
Olukord teedel
lühendatud link
2110

Esimene lumi tuleb alati üllatusena ehk paljud autoomanikud ei ole jõudnud veel talverehve alla panna.

TALLINN, 26. oktoober — Sputnik. Riigi Ilmateenistuse prognoosi järgi hakkab laupäeval Eestis lund sadama. Politsei palub lörtsiks ja lumesajuks valmis olla ja võimalusel rehvid vahetada.

„Suvesussid" vahetamata>>

"Esimene lumi tu,teatab Politsei- ja Piirivalveametleb alati üllatusena ehk paljud autoomanikud ei ole jõudnud veel talverehve alla panna. See toob kaasa kiiruste langemise ja tavapärasest rohkem õnnetusi. Mina soovitan lume tulekul suverehvidega autoomanikel võimalusel sõit ära jätta või edasi lükata ning minna ilma paranedes rehvitöökotta," ütles PPA juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo.

Liiklusseadus kohustab juhti valima õige sõidukiiruse ja võtted teeolude ja ilmaga toime tulemiseks.

"Juht vastutab oma käitumise eest. Talvel saab turvaliselt sõita, kui roolikeeraja võtab rahulikult, hoiab pikivahet ja sõidab teeoludele vastava kiirusega. Lume ja lörtsi korral on iga manööver ohtlik ning võimalusel tuleks möödasõite vältida," soovitas Loigo. Ta lisas, et politseinikud keskenduvad lume langedes liikluse rahustamisele.

Soomes tuleb talverehvid alla panna vastavalt teeoludele, mitte kuupäeva järgi>>

Politsei soovitab kõigil üle vaadata sõidukite tuled ja kojamehed ning heitlikes ilmaoludes varuda kannatust. Talverehve võib kasutada alates 15. oktoobrist. See muutub kohustuslikuks 1. detsembrist ja on seda 1. märtsini.

Tagid:
talverehvid, lumi, PPA, politsei, autoomanik, Eesti

Peamised teemad

 • Türgi ja S-400: tõrksa taltsutamine ei õnnestunud

  Venemaa seniitraketikompleksi S-400 jõudmine Türgisse sõjaväelise riigipöördekatse kolmanda aastapäeva eel – võimuhaaramiskatse toimus 16. juulil 2016 – ei ole mitte sümboolne kokkusattumus, vaid Ankara otsene ja karm vastus Washingtoni survele ja välise juhtimise katsetele, selgitab sõjaline vaatleja Aleksandr Hrolenko.

  22
 • Kreenholmi tehaste hooned Narvas

  Baltnews meenutab kahe kunagise Eesti suurettevõtte – Tallinna Masinaehitustehase ja Kreenholmi Manufaktuuri saatust.

  25
 • Aleksander Nosovits

  Venemaa majandusteadlane ja politoloog Aleksandr Nossovitš rääkis Sputnik Eestile, miks Balti riikide poliitikud ei täida oma lubadustest lahkuda Euroopa Nõukogu Parlamentaarsest Assambleest.

  23