08:28 18. August 2019
Kuula otse
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
Alates 26. novembrist maanteedel kiirust 100 ja 110 km/h enam ei lubata

Alates 26. novembrist maanteedel kiirust 100 ja 110 km/h enam ei lubata

© Фото: Maanteeamet
Olukord teedel
lühendatud link
2301

Alates järgmise nädala esmaspäevast, 26. novembrist 2018 tühistatakse Eesti riigiteedel suurima lubatud sõidukiiruse 100 ja 110 km/h kehtivus.

TALLINN, 24. november — Sputnik. Suurimaks lubatud sõidukiiruseks jääb maanteedel 90 km/h, teatas Maanteeamet. Valgel ajal heade sõidutingimuste korral jääb Maanteeametile õigus Tallinna-Pärnu maantee Laagri-Ääsmäe lõigul tõsta muutuva teabega liiklusmärkidega lubatud sõidukiirus kuni 110 km/h.

Naastrehve võib kasutada alates 15. oktoobrist
© Sputnik / Руслан Кривобок

Tänavu sai kiirusega 110 km/h sõita 135 kilomeetril ning 15 kilomeetri pikkuses tõsteti kiirust 100 km/h. Lubatud suurimat piirkiirust tõsteti neljarajalistel ja 2+1 eraldatud sõidusuundadega maanteedel. Piirkiiruste muutmine on reguleeritud Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi määrusega "Suurima lubatud sõidukiiruse suurendamise tingimused ja kord".

Maanteeamet suurendab saabuval talvel kõrgemate hooldetasemetega teede hulka>>

Talviselt libe tee vajab sõidukijuhtidelt suuremat tähelepanu ja teiste liiklejatega arvestamist. Selleks et ohutult sihtpunkti jõuda, tuleb sõidukijuhtidel valida teeoludele vastav sõidukiirus ning ohutu sõidustiil – lubatud suurim piirkiirus ei ole kohustuslik.

Tee end liigeldes nähtavaks>>

Enne talve tuleb sõidukijuhtidel üle vaadata oma auto ja selle varustus. Oluline on sõita tehniliselt korras ja talvehooajaks ettevalmistatud sõidukiga. Kontrolli, et pidurid, tuled ja kojamehed oleksid töökorras. Talverehvid peavad kõikidel sõiduautodel all olema 1. detsembriks.

Samal teemal

Maanteeamet: Ootame nominente teedeala auhindadele
Maanteeamet: autorool ja alkohol ei kuulu kokku
Maanteeameti juht teenis mullu suurimat aastatulu
Maanteeamet alustab Tallinnas keelava fooritule eiramise automaatkontrolliga
Maanteeamet soovitab autojuhtidel vältida möödasõite
PPA ja Maanteeamet pikendavad naastrehvide kasutusaega
Tagid:
sõidukiirus, riigitee, maanteeamet, Eesti

Peamised teemad

 • Sajandi palavaim juulikuu läks Eestist mööda, illustreeriv foto

  Nagu selgub, elas maakera rahvastik tänavu üle inimkonna ajaloos teadaolevalt kõige palavama juulikuu. Euroopa ja USA ilmastikuteadlased on ühel meelel, et kõiki soojarekordeid kogu maailma ulatuses võib lugeda peaaegu terve Celsiuse kraadi võrra ületatuks.

  28
 • Листовка Партии реформ и флажок Эстонии

  Laupäeval erakonna suvepäevade kogunenud Reformierakonna juhatus otsustas teha ettepaneku riigikogu erakorralise istungi kokkukutsumiseks, et teha ettepanek avaldada peaminister Jüri Ratase valitsusele umbusaldust.

  65
 • Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev

  Kui palju lapsi istub uuel õppeaastal esimest korda koolipinki, millistes pealinna koolides tehakse remonti ja kas linn on valmis Ukrainast pärit koolilaste sissevooluks, rääkis Sputnik Eestile Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

  37