13:38 14. August 2018
Kuula otse
  • USD1.1403
  • RUB77.4814
Eesti Kirikute Nõukogu on nimetanud käesoleva, 2016. aasta eluväärtuste aastaks.

2016 on eluväärtuste aasta

© Sputnik / Вадим Анцупов
Ühiskond
lühendatud link
20 0 0

Terve inimene, terve perekond, terve ühiskond, terve loodus – Eesti Kirikute Nõukogu kutsub nende väärtuste järgi elama ja tegutsema kõiki eestimaalasi.

TALLINN, 20. märts — Sputnik. Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) on nimetanud käesoleva, 2016. aasta eluväärtuste aastaks. Aasta jooksul korraldab EKN neli teemanädalat, mis keskenduvad tervele inimesele, tervele perekonnale, tervele ühiskonnale ning tervele loodusmaailmale.

"Terve inimene, terve perekond, terve ühiskond, terve loodus — Eesti Kirikute Nõukogu kutsub nende väärtuste järgi elama ja tegutsema kõiki eestimaalasi, kogukondi, organisatsioone, valitsejaid," ütles EKN president Andres Põder. "Tahame, et inimestel on Eestis hea ja turvaline elada ning usume, et selleks on vaja ühiselt tegutseda selle nimel, et Eesti oleks helgem, parem ja turvalisem."

Andres Põderi kinnitusel sõltub püsiväärtuste hoidmisest Eesti elu jätkusuutlikkus. "Teemanädalatel kutsutakse kaasa mõtlema kõiki inimesi ja ühendusi," märkis Andres Põder. "Kiriku ülesanne on seista püsiväärtuste eest, olla nende propageerija ja arendaja. Kui inimesed ei tea, mis on õige ja ühiselt väärtuslik, on seda väga rakse ka õigeks ja väärtuslikuks pidada."

EKN on kümne Eestimaal tegutseva kristliku kiriku ja koguduste liidu vabatahtlik ühendus edendamaks uskkondadevahelist koostööd Eesti ühiskonna heaks.

 

Peamised teemad