11:30 21. Veebruar 2018
Tallinn-12°C
Kuula otse
Vassili Tkatšov.

Sõja kangelane taastas Järvakandit

© Фото: из личного архива семьи
Ühiskond
lühendatud link
Sõja portreed (23)
4520

Jätkame Sputnik Eesti eriprojekti "Sõja portreed" raames mälestuste avaldamist nendest, kes võtsid osa Teisest maailmast või olid selle tunnistajaks.

TALLINN, 14. aprill — Sputnik. Iga aastaga jääb sõja elavaid tunnistajaid järjest vähemaks. Aeg viib endaga kaasa neid, kellele me oleme tänulikud selle eest, et elame praegu.

Mälestusi oma vanaisast jagab ekstrasenss Ilona Kaldre.

Vassili Tkatšov sündis 31. detsembril 1922. aastal Venemaal, Tambovis.

Ta oli sõja esimestel päevadel vabatahtlikuna rindele sattudes vaid 19-aastane. Jalaväelasena tegi ta läbi kogu sõja (Balti riigid, Königsberg, Ida-Preisimaa, Poola) ja jõudis 1945. aastal Berliini.

Sõja lõppedes oli ta rooduvanema auastmes ja oli autasustatud Isamaasõja ordeni, Kuulsuse ordeni ja seitsme medaliga Ida-Preisimaa linnade vabastamise eest. Vassili Tkatšov oli autasustatud ka medaliga "Berliini vallutamise eest".

Илона Калдре со своим дедушкой Василием Ивановичем Ткачёвым.
© Фото: из личного архива семьи
Ilona Kaldre koos oma vanaisa Vassili Tkatšoviga.

Sõja käigus sai ta mitu korda haavata ja kaotas Krakovi kaitsmise lahingus oma parema silma. Pärast Saksamaa kapituleerimist teenis Vassili veel viis aastat Nõukogude armees ja tuli siis, 1950. aastal Eestit taastama Rapla rajooni Järvakandi asulasse. Siin abiellus ta soomlannaga Tööarmeest ja töötas restorani direktorina, klaasitehases meistrina, Aseri keraamikatehase, Aseri koolimaja ja teiste tähtsate objektide ehitusel.

Vassili Tkatšov kasvatas üles oma kolm last, elas pika ja kangelaskiku elu, suri 1994. aastal raske haiguse tõttu ja on maetud Eestis.

 

 

Teema:
Sõja portreed (23)

Peamised teemad

 • EL-i elanikud ei pea Venemaad Euroopa osaks, illustreeriv foto

  Üle poole Prantsusmaa (65%) ja Suurbritannia (52%), aga ka 46% Saksamaa elanikest ei pea Venemaad Euroopa osaks, samal ajal on Poola elanikud vastupidisel seisukohal – vaid 20% vastanutest nõustub sellega, et Venemaa ei ole Euroopa.

  7
 • Haapsalu–Noarootsi jäätee on avatud

  Kolmapäeval, 21. veebruaril kell 8.30 avatakse soodsate ilmaolude korral Haapsalu–Noarootsi jäätee sõidukitele tegeliku massiga kuni 2,5 tonni, teatas Maanteeamet.

  6
 • Läti lipp

  Läti pangandus on teist korda kahe nädala jooksul sattunud skandaali keskpunkti. Asjatundjad ei välista, et need paljastused viivad välja süsteemse kriisini ja pisikese Balti riigi pangasüsteemi degradeerumiseni.

  26