10:05 29. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1005
  • RUB68.9032
Ühiskond
lühendatud link
1610

Loomakaitsjad: lemmiklooma võtmist tuleb hoolega kaaluda.

TALLINN, 14. aprill — Sputnik. Eestimaa Loomakaitse Liidu ja Tartu koduta loomade varjupaiga töötajad panevad inimestele südamele, et nad kevadtuhinas kergekäeliselt lemmikloomi ei võtaks.

"Paljudel eestimaalastel on kombeks just kevadel oma elamisse lemmikloom tuua. Paraku näitab loomakaitsjate ja varjupaiga töötajate kogemus, et pahatihti ei mõelda seda otsust põhjalikult läbi ja selle tulemusel kannatavad kümned kui mitte sajad sügisel hüljatud loomad,"seisab loomakaitsjate avalduses. Looma võtmisel tuleb olla valmis rahalisteks kulutusteks ja pühendumiseks, teatab BNS.

"Enne lemmikloomale kodu pakkumist tuleks hoolikalt mõelda kas ikka suudetakse ja tahetakse loomale 10-15 aastaks peavarju, hoolitsust ja armastust pakkuda," ütles Loomakaitse Liidu juhatuse liige Kadri Võrel ja lisas, et lemmikuga koos elamine võib tähendada ka üsna paljudest asjadest loobumist. „Samuti peab loomaomanik valmis olema päris suurteks loomatohtri arveteks."

Tartu koduta loomade varjupaiga projektijuhi Kirke Roosaare sõnul jõuavad paljud koerad ja kassid kodudesse, sest laps tahab lemmiklooma. „Tihti lõpeb aga lapse huvi "uue mänguasja" vastu üsna pea ja seega peaksid inimesed teadma, et lemmiklooma võttes vastutavad nii moraalses mõttes kui seaduse silmis ikkagi täiskasvanud. Lisaks on probleeme ka eakamate inimestega, kes alul küll soovivad looma, aga kolme-nelja aasta pärast tõdevad, et jõud ei käi enam lemmikust üle ja nad ei saa enam hakkama," rääkis ta.

Eestimaa Loomakaitse Liidu jurist Pille Teesi sõnul on loomahülgajaid üsna raske tuvastada, sest puudub üleriiklik kiipimiskohustus ja ühtne register. "Loomakaitse Liit on teinud sellekohaseid ettepanekuid, aga senini pole see seaduseloojate ja poliitikute heakskiitu leidnud," nentis ta.

 

Peamised teemad