08:19 25. September 2018
Kuula otse
  • USD1.1773
  • RUB77.5752
Kiiev, 20.02.2016

Teie rätikud on venemeelsed! Ukrainas on tekkinud "pesupolitsei"

© AP Photo / Efrem Lukatsky
Ühiskond
lühendatud link
8663

Ukraina elanikud peavad nüüd väljas pesu kuivama riputades kontrollima, et pesunöörile ei satuks kõrvuti valget, sinist ja punast värvi esemeid. Kui juhuslikult peaks tekkima Venemaa trikoloor, on politsei saabumist oodata.

TALLINN, 3. mai — Sputnik. Kiievi ühe tänava elanikud märkasid tara, mis oli võõbatud kollase-mustatriibuliseks ja nõudsid võimudelt "georgi lintide värvide" viivitamatult ülevärvimist. Selliseid jälitusmaania avaldumise näiteid Ukrainas ei ole võimalik kokku lugeda. Raadio Sputnik eetris arutleb Darja Tšerednik, et kodanikud näevad "Moskva kätt" kadestamisväärse järjekindlusega kõige ootamatumates kohtades ja vormides.

Krementšugis näiteks peeti Venemaa lipuks maja lamedale katusele kuivama pandud pesu. Naabritele tundus valge lina kõrvale kuivama riputatud roosa ja sinise käterätiku kooslus väga kahtlane. Autasu valvsuse eest kodanik siiski ei saanud. Tulemuseks oli vaid etteheide aluseta politseiväljakutse eest.

Enne seda on kiievlased Venemaa lipuvärve avastanud Bulgaaria lippudel, mis olid heisatud linna tänavatele seoses riigivisiidi külaliste saabumisega Sofiast. Tõepoolest, raske on mitte segamini ajada, lipud erinevad vaid ühe värvi poolest. Bulgaaria lipul on keskmine triip roheline, Venemaa lipul aga punane. Suisa kaksikvennad.

Kuid mitte kõik jälitusmaaniahood Ukrainas ei lõpe praktiliste järelmiteta. Kiievis vallandati politseitöötaja. Põhjuseks oli… autosse riputatud erivägede allüksuse "Berkut" käiseembleemi kujuline õhuvärskendaja. Sellesama allüksuse, mille võitlejaid loobiti Maidanil kivide ja "Molotovi kokteili" pudelitega ja hiljem süüdistati ilma eeluurimise ja kohtuotsuseta niinimetatud "taevase sadakonna" tulistamises.

Ukrainas on "Berkut" laiali saadetud, kuid Krimmis on selline allüksus kohaliku siseministeeriumi koosseisus endiselt olemas. Ühesõnaga "Berkuti" sümboolika riputamine auto esiklaasile on Ukrainas nüüdseks võrdsustatud reetmisega. Seda enam, et õnnetu Kiievi politseiniku õhuvärskendaja ei olnud kopeeritud mitte ametlikult käiseembleemilt, vaid tehtud selle nn rahvapärasest versioonist. Uhke lind, allüksuse sümbol, lauglemas Venemaa trikoloori taustal deviisi "Venelased omasid ei jäta" kohal. Paistab, et Ukrainale piisab nüüdsest vaid sellest fraasist, et inimene päeva pealt ilma hüvituseta vallandada. Ja nüüd siis veel trikoloor. Õudne. Moskva käsi on kõikjal.

Ja nii piiluvadki eriti valvsad Ukraina kodanikud võõrastesse autodesse ja uurivad pingsalt kuivama pandud pesu. Raske on endale teadvustada, et see toimub inimestega, kes alles kaks-kolm aastat tagasi paistsid täiesti normaalsetena. Tahtmatult poeb hinge kahtlus, kas mitte ei tee Ukrainas palehigis tööd mingid kiiritajad, kes elanikkonda zombeerivad? Muid loogilisi seletusi lihtsalt pole.

 

 

Peamised teemad