08:42 25. September 2018
Kuula otse
  • USD1.1773
  • RUB77.5752
„Apollo“ ja „ Rahva Raamat korjasid müügilt  Venemaa  kirjanduse.

Raamatupoed korjasid ukrainlaste palvel Vene raamatud müügilt

© Flickr / Hung Thai
Ühiskond
lühendatud link
153 0 0

Eesti kaks suurimat raamatupoodide ketti korjasid pärast kohalike ukraina organisatsioonide protesti müügilt Ukrainat ründava ja Venemaa agressiivset välispoliitikat õigustava kirjanduse.

TALLINN, 4. mai — Sputnik. Eesti ukrainlaste esindajad väljendasid „Apollo" ja „ Rahva Raamatu" juhtkonnale saadetud kirjas oma muret seoses sellega, et mõlemas poeketis oli müügil suur hulk venekeelseid propagandaraamatuid, mis solvavad ukraina rahva väärikust ja Ukraina riigi au, sütitavad vihavaenu ukrainlaste ja Ukraina vastu, õigustavad Venemaa agressiivset välispoliitikat ja esitavad valeandmeid selliste organisatsioonide nagu Euroopa Liit ja NATO tegevuse kohta.

"Selliste väljaannete suur kogus annab tunnistust selle kohta, et tegu on riigi venekeelse raamatuturu sihiliku täitmisega provokatiivset laadi kirjandusega, mis on suunatud Eesti riigisisese stabiilsuse rikkumisele," märgitakse pöördumises.

Mõlema raamatupoeketi juhid reageerisid väga operatiivselt Eesti ukrainlaste kirjale ja kõrvaldasid müügilt Venemaal trükitud ukrainafoobsed raamatud, teatasid Eesti Ukrainlaste Kongress ning teiste ukraina organisatsioonide juhid ja riigi ukraina kogukonna aktivistid kolmapäeval BNS-ile.

Eesti ukrainlased leidsid oma kirjas, et sõnavabadus, nagu ka eneseväljenduse vabadus trükimeedias ei ole õigustuseks teistest rahvustest inimeste rahvusliku ja patriootilise enesetunde mõnitamisele, rüüstesõdade varjamata ja varjatud heroiseerimisele ja ühe rahvuse „väljavalituks" olemise ülistamisele teiste arvel. Selliste trükiväljaannete loomine ja levitamine on osaks Venemaa poolt läbiviidavast laiamastaabilisest ja igakülgsest propaganda-psühholoogilisest sõjast.

"Arvestades seda, et Ukrainas kestab sõjaline konflikt, mida toetab Venemaa, ning üldist pinevat olukorda maailmas, tekitas Eesti ukraina kogukonnas nördimust selliste Vene raamatute olemasolu Eesti raamatupoodides, mis solvavad ukraina rahva väärikust, sütitavad rahvustevahelist vaenu ja kõigutavad julgeolekuolukorda riigi sees," märkisid ukrainalsed oma pöördumises.

Kirjaga olid ühinenud Eesti Ukrainlaste Kongressi esinaine Vira Konõk, Ukraina Kultuurikeskuse juhataja Anatoli Ljutjuk, ajakirjanik ja publitsist Oleg Samorodni, ansambli Svjata Vatra juht Ruslan Trochynski, Ukraina Noorteühingu Plast juhataja Bogdan Ljutjuk, Ukraina seltsi Smeritška esinaine Anna Loovili,Narva Linna Ukraina Kaasmaalaskonna esinaine Galina Maljarova, Ukraina Organisatsioonide Assotsiatsioon Eestis president Vladimir Palamar, Ukraina Kaasmaalaskonna Vodograi esinaine Larissa Žitnik, folklooransambli Žurba direktor Volodymyr Leibjuk, rahvusvahelise õiguse professor Evgen Tsybulenko,Ukraina kultuuri-hariduse ühingu Stožarõ esinaine Anna Fedorak ning ajakirjanik ja kirjamees Oleg Kudrin.

 

Peamised teemad