23:37 18. Juuni 2018
Kuula otse
  • USD1.1613
  • RUB73.4609
Narva Aleksandri kiriku väljaostmisel maksab poole EELK.

Viilma: Narva Aleksandri kiriku väljaostmisel maksab poole EELK

© Sputnik / Евгений Ашихмин
Ühiskond
lühendatud link
13 0 0

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) peapiiskopi Urmas Viilma sõnul on kirik peaminister Taavi Rõivasega suheldes jõudnud põhimõttelisele kokkuleppele, et Narva Aleksandri kiriku väljaostmisel kannab EELK võimalikust ostusummast 50 protsenti, kuid see raha ei ole kirikul veel koos.

TALLINN, 6. mai — Sputnik. "Seega, Narva Aleksandri kiriku "päästavad" Eesti riik ja Eesti luteri kirik ühiselt, sest mõlemad on väljendanud teineteisele valmisolekut kanda ostusummast poole," kirjutab Viilma oma Facebooki lehel.

Peapiiskop on välja kuulutanud ka korjanduse Narva Aleksandri kiriku väljaostmise ja koguduse tegevuse toetuseks. "Minu üleskutse korjandusega jätkamiseks on endiselt väga aktuaalne. Korjandus kestab, sest vajalik summa ei ole veel koos," kirjutas Viilma. Reedese seisuga on tema sõnul annetatud üle 27 000 euro.

"Aktuaalne kaamera" vahendas reedel siseminister Hanno Pevkuri sõnu, kes ütles, et on väga oluline, et koguduse võlgade katteks haamri alla läinud Narva Aleksandri Suurkirik jääks avalikku kasutusse ning eeldatavalt tuleb kirikuhoone riigi omandusse, kuid kuidas ja millistel tingimustel, on praegu veel lahtine.

Neljapäeval selgus, et Narva Aleksandri suurkiriku poole miljoni eurose alghinnaga enampakkumine tühistati, enampakkumise tühistamist soovis just siseministeerium. Ministeerium ja võlausaldaja hakkavad nüüd pidama läbirääkimisi ning on täiesti reaalne võimalus, et kirikuhoone omanikuks saab riik.

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) Narva Aleksandri koguduse võlausaldajate üldkoosolek otsustas märtsi lõpus panna enampakkumisele Narva Aleksandri suurkiriku hoone. Kiriku alghinnaks on 500 000 eurot.

Riik on suurkiriku hoone taastamisele kulutanud rohkem kui 2 miljonit eurot, millest miljon eurot finantseeriti Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) piirkondade konkurentsivõime tugevdamise programmist

 

Peamised teemad