01:58 21. September 2018
Kuula otse
  • USD1.1769
  • RUB78.0670
Afganistani missiooniga on seotud vaid kaks suitsiidi.

Analüüs: enesetapu on sooritanud kokku 11 veterani

© Flickr / ResoluteSupportMedia
Ühiskond
lühendatud link
28 0 0

Aastatel 2000-2015 sooritas enesetapu kokku 11 kaitseväe veterani, samas on veteranide enesetappude kordaja märgatavalt väiksem, kui sama vanusegrupi meestel tervikuna, selgub ajakirjas Sõdur ilmunud analüüsist.

TALLINN, 9. mai — Sputnik. Aastatel 2000-215 sooritas enesetapu kokku 11 kaitseväe veterani ning need jaotuvad ajaliselt võrdselt, teatab BNS viidates ajakirjale Sõdur

Afganistani missiooniga on seotud vaid kaks suitsiidi, seisab artiklis. Ühe suitsiidi on sooritanud Iraagi, ühe Kosovo ja ühe Kesk-Aafrika Vabariigis teeninud veteran.

"Mitte ühegi puhul neist ei saa lugeda missiooni suitsiidi keskseks põhjustajaks," seisab artiklis. "Kuus ülejäänud suitsiidi on sooritatud veteranid, kes olid suitsiidi ajaks teenistusest lahkunud ja seetõttu puudub nende asjaolude kohta täpsem info."

Artiklist selgub, et kuuel juhul oli suitsiidi meetodiks tahtlik enesekahjustus poomise, kägistamise ja lämmatamisega ning kolmel juhul oli põhjuseks ebaselge taotlusega käsirelvalask. Võrdselt ühel juhul oli põhjuseks tahtlik enesekahjustus täpsustamata viisil ning tahtlik enesekahjustus liikuva objekti ette hüppamisega.

Artikli autor märgib, et ka ühiskonnas tervikuna on meeste seas kõige levinuimad enesetapu meetodid poomine ja tulirelva kasutamine.

Artikli autor märgib, et enesetappude rahvusvaheliseks võrdluse ühikuks on enesetappude arv 100 000 inimese kohta aastas. "Veteranide enesetappude arv on taoliseks võrdluseks ebapiisav ja annaks tulemuseks mõnel aastal 0 ja ühel aastal 70 suitsiidi 100 000 kohta," seisab artiklis. Kui aga vaadelda tervet 15 aasta pikkust perioodi, tuleb veteranide enesetappude kordajaks 26/100 000 kohta.

"See on oluliselt vähem kui Eestis vastavas vanusegrupis meeste suitsiidide kordaja vaadeldaval 15-aastasel ajal tervikuna," seisab artiklis.

 

Peamised teemad