05:38 16. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
Männipargis.

Linnu- ja loomapojad ei vaja inimese abi!

© Sputnik / Вадим Анцупов
Ühiskond
lühendatud link
1620

ELL paneb inimestele südamele, et nad abituna tunduvaid looma- ja linnupoegi mitte mingil juhul loodusest ei eraldataks ega viiks neid enda juurde koju.

TALLINN, 11. mai — Sputnik. Ainuüksi sel nädalal on Eestimaa Loomakaitse Liidu (ELL) hoole alla toodud 1 linnu- ja 3 loomapoega. ELL paneb inimestele südamele, et nad abituna tunduvaid looma- ja linnupoegi mitte mingil juhul loodusest ei eraldataks ega viiks neid enda juurde koju. Loomahakatised ei ole reeglina hüljatud ning nende vanemad on läheduses või toiduotsingul, selgitab ELL pressiteade vahendusel.

Pärnumaalt, Surju vallast toimetati ELL hoiukodusse 2 kährikkoera poega, kes leidja kinnitusel olid hüljatud ning ta viis nad enda juurde koju. Naine ei osanud nendega aga edasi midagi peale hakata ja viimases hädas pöördus ELL-i poole abi saamiseks.

„Taoline teguviis on taunitav ja antud juhul kirjutas heasüdamlik inimene ise nende loomade surmaotsusele oma mõtlematu tegutsemisega alla, sest loomahakatised ei elanud emast eraldamist üle", ütles ELL juhatuse esimees Heiki Valner. „Lisaks on kährik meie loodusele ohtlik võõrliik ja seega poleks ka tema aitamine teiste liikide peale mõeldes tark tegu olnud. Kui nad oleks loodusesse jäetud, siis oleks neil kindlasti rohkem elupäevi antud!"

ELL metsloomade abistamise projekti juhi Kadri Võreli kinnitusel ei suuda inimene iialgi nii hästi hoolitseda linnu- ja loomapoegade eest kui nende pärisvanemad. „Eile Tallinnas, Nõmme teelt korterisse viidud linnupoja asetasime hilisõhtul sama puu alla, kus kohast ta üles korjati ja koheselt laskus ka ema puu otsast tema juurde. Nüüd on tal palju paremad võimalused ellu jääda kui inimese juures. See on kindel!"

ELL soovitab abituna näivat linnu- või loomapoega märgates temast võimalikult kiiresti eemalduda, sest nii ei peletata te vanemaid eemale ja lasete oma järglase eest hoolitsemist jätkata. Looduses on praegu tavapärane pisiperede aeg ja ELL palub inimestel see keeruline periood, millest sõltub sadade liikide tulevik, mõistlikult ja rahulikult üle elada.

 

 

Peamised teemad

 • Eesti ja Venemaa välisministeerium pidasid poliitilisi konsultatsioone, illustreeriv

  Eesti-Vene kahepoolsete suhete osas nõustusid pooled, et mitmes valdkonnas on koostöö hea, näiteks kultuuri, piiriülese koostöö, piiriveekogude kaitse ja säästliku kasutamise alal ning inimestevaheliste kontaktide edendamisel.

  34
 • BBC produtsent: NATO-s teatakse Süüria keemiarünnaku lavastusest, illustreeriv foto

  Võltslavastus Douma haiglas osutus piisavaks, et Süüriale löök anda. Huvitav, kas läänemaailma liidrid vähemasti suveräänsele riigile kallaletungi pärast vabandust paluvad? Ehkki vabandamisest üksi on siin ilmselt vähe...

  22
 • Venemaa on USA tulevase presidendi juba valinud, illustreeriv foto

  Ameerikas algas sisuliselt juba 2020. aasta presidendivalimiste kampaania. Vähemalt Demokraatlikus parteis, kus presidendikandidaadi kohale on oodata uskumatut rebimist. Tänapäeval ei toimu Ameerika Ühendriikides ühtki kampaaniat ilma "Venemaa sekkumiseta". Nii ka seekord.

  27