23:47 23. Mai 2018
Tallinn+ 17°C
Kuula otse
Venemaal Karjalas läks ööl vastu pühapäeva Säämäjärvil ümber vähemalt üks paat, hukkus vähemalt 14 last.

President avaldas kaastunnet Karjala paadiõnnetuses hukkunute omastele

© Sputnik / Илья Тимин
Ühiskond
lühendatud link
8 0 0

Toomas Hendrik Ilves avaldas kaastunnet seoses paljude laste elu võtnud õnnetusega Venemaal Karjalas Säämäjärvil.

TALLINN, 20. juuni — Sputnik. "Tänane leinapäev Karjalas ja Moskvas, millega mälestatakse Säämäjärvil hukkunud lapsi, ei jäta inimlikult puudutamata meist kedagi. See on kohutav tragöödia," ütles riigipea presidendi kantselei teatel. "Koolivaheaeg, mida noored — nende seas orvud ja vähekindlustatud peredest pärit lapsed — elevusega ootasid, muutus tormiseks ja jäiseks õuduseks. Langetan kurbuses ja leinas pea. Meie kaastundemõtted on hukkunute lähedaste ja sõpradega," ütles Ilves.

Venemaal Karjalas läks ööl vastu pühapäeva Säämäjärvil ümber vähemalt üks paat, hukkus vähemalt 14 last.

Eriolukordade ministeeriumi Karjala haru teatel tabas Säämäjärvi lähistel suvelaagris olnud lapsi vedanud kolme alust tugev tuuleiil.

 

Samal teemal

Kaljurand avaldas Vene kolleegile seoses paadiõnnetusega kaastunnet
Karjalas hukkus 11 last

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  41
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  41
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  9