10:05 21. November 2018
Kuula otse
 • USD1.1421
 • RUB75.0039
Läheneb kõige lühem öö, millega on seotud terve hulk sakraalseid rituaale koos neid põhistava filosoofiaga.

Selgeltnägija Kaldre soovitused – kuidas kasutada jaaniöö võlujõudu

© Sputnik / Алексей Мальгавко
Ühiskond
lühendatud link
72 0 0

Läheneb kõige lühem öö, millega on seotud terve hulk sakraalseid rituaale koos neid põhistava filosoofiaga.

Sel ööl võib lubada endale kepsutamist, kuna see öö on tulvil energiat ja võlujõudu — kaovad piirid reaalsuse ja uduste unistuste vahel, piirid eri maailmade vahel muutuvad õhkõhukeseks.

Keskne jaaniööle pühendatud tava on lõkketuli. Ma usun siiralt, et see tuli suudab kaitsta meid kurjade jõudude eest. Tuli on kõige tugevam, kõige võimsam puhastava jõuga stiihia: selles põleb olematuks kõik räpane ja oma aja äraelanu, kuid tuli ise jääb alati puhtaks. Süüdates lõkke ja hoides seda hommikuni põlemas, tervitame me tinglikult uut varajast koidikut ja loome endile ise uue energialaengu.

Jaaniööl, kui loodus on oma õitsemise tipul, soovitan koguda ravimtaimi ja teisi maagilise mõjuga taimi. Kõige parem on lõigata neid hõbedast noaga. Maagilise jõuga taimed on parimad abilised maagilisteks riitusteks. Põimige kimp lilledest ja ravimtaimedest, siduge see kokku roosa paelaga ja asetage oma voodipeatsi kohale — see päästab teid mis tahes õudusunenägudest.

Tütarlaps, kes korjab kokku kimbu seitsmest erinevast taimest, võib panna selle kimbu padja alla — sel juhul ilmub talle unenäos tulevane peigmees. Et armsamat enda poole lummata, põimige kimp eri värvitoonides lilledest, siduge see kokku punase niidiga ja kinkige oma väljavalitule.

Võib ka ennustada. Selleks keerake väljavalitu foto rulli ja siduge rohuliblega kinni — kui rohulible katkeb, tähendab see, et teile ei ole saatusest määratud kokku jääda. Kui rohukõrs on piisavalt paindlik ja laseb end kokku siduda, lausuge võlusõnad: „ Tuleb mu juurde ja armub minusse". Ka pärg endale ja armsamale tuleb põimida lilledest, mida on seitse erinevat liiki. Pärg tuleks valmis põimida tund enne keskööd — ja tund pärast keskööd visata see vette. Kui pärg jääb veepinnale ujuma, siis on see hea märk — teid ootab ees ühtlase vooluna õnnelik elu. Mida kaugemale ta ujub, seda õnnelikumaks kujuneb teie perekonnaelu.

Et kaitsta end nõiduste ja needuste, kurja silma ja inimliku pahatahtlikkuse eest, kuivatage kimp kollaste õitega lilli ja pange see täiskuuööl põlema.

Jaaniööl maha langev kaste on ravivate omadustega. Eriti kasulik on see silmahaiguste vastu, juuksekasvu soodustamiseks ja naha noorendamiseks. Ravitoimelist kastet tasub koguda koidikul, laotades valge lina (laudlina) õitsvale aasale või rohelisele murule. Kasteveega on kasulik pesta nägu ja käsi, et kõikvõimalikke haigusi ennetada ja saada näonahk puhaks ning värskeks.

On veel üks viis, kuidas ennustada oma pereliikmete tervist kogu eesolevaks aastaks. Pistke mõned lilled jõest või järvest võetud veega klaasi, ja las iga „ennustaja" valib endale õhtul ühe õie. Hommikul saab selle õie seisundist näha, milline on tulevikus tolle inimese tervis. Kui lill ei ole närtsinud, on see inimene tuleval aastal terve. Kui aga õied ja lehed on pisut norgus, tähendab see, et inimest hakkavad kimbutama tervisehädad, aga need ei ole ülearu tugevad.

Suvise pööripäeva ilmtingimatu tava on — kõndida kellaosuti liikumise vastassuunas kolm korda ümber lõkke (justkui vastu hädasid ja haigusi) ja seejuures midagi soovida. Kogemused on näidanud, et siirad ja teostumist võimaldavad soovid lähevad tingimata täide!

Naiselikkuse vältimatu atribuut jaaniööl on pikk seelik. Seelikukandmisel on oma sakraalne tagamõte. Naine saab oma energiat Maast, mis aitab tal kinnistada oma juuri ja saada jõudu emaduseks. Seetõttu on tähtis, et energia kulgeks allapidi-suunas. Seelik peab olema pikk ja erksavärviline, maani ulatuv, moodustades maapinnaga kolmnurga, mis aitab juhtida ja säilitada maa-ema tingimata toitvat jõudu. Tuleb mõista, et ka korralikult õmmeldud alusseelikul on oma sakraalne tähendus — see moodustab meie jaoks kaitsva sõõri.

Meestel soovitan kanda jaaniööl heledaid riideid ja jätta särgikaelusel vabaduse märgiks kaks ülemist nööpi lahti.

Jaaniöö on kahtlemata kõige lõbusam rahvalik pidu. See on ülima lusti ja rõõmu suvine kõrghetk, mil inimene tunneb end looduse ja ümbritseva maailmaga ühtsena.

Jaaniööl peab olema hea tuju, heatahtlik ja lõbus suhtlusring, maitsev ja tingimata lahtisel tulel valminud toit, kaine mõistus ja pidu kuni hommikuni.

Ja ärge unustage otsida metsa alt salapärast sõnajalaõit, kuna ilm tõotab tänavu tulla hea, ilma tavapärase vihmata… ja tühja neist sääskedest!

 

Peamised teemad

 • Roomikdroon TheMIS

  Esmaspäeval, 19. novembril Brüsselis toimunud EL riikide välis- ja kaitseministrite kohtumisel kirjutas Eesti alla kolmele sõjalisele programmile, laiendades sellega osalemist NATO-st sõltumatus Euroopa kaitsealgatuses.

  12
 • Saksamaa politsei

  Prokurörid kahtlustavad tuneeslast "bioloogilise relva tahtlikus valmistamises", kuid polnud selge, kas ta aktiivselt kavandas ka rünnakut.

  26
 • APEC tippkotumine toimus Paapua Uus-Guinea pealinnas Port Moresbys

  Paapua Uus-Guineas toimunud Aasia ja Vaikse ookeani majanduskoostöö foorumi (inglise keeles Asia-Pacific Economic Cooperation, APEC – toim.) tippkohtumine lõppes esimest korda ajaloos ühisavalduseta. Mitmed meediaväljaanded nimetasid seda läbikukkumiseks.

  23