23:43 23. Mai 2018
Tallinn+ 17°C
Kuula otse
Ühendriikides püstitatakse New Yorki esimene riiklik mälestusmärk seksuaalvähemuste õigusliikumisele.

Ühendriikides luuakse mälestusmärk seksuaalvähemuste õigusliikumisele

© Wikipedia / Benson Kua
Ühiskond
lühendatud link
13 0 0

Ühendriikides püstitatakse New Yorki esimene riiklik mälestusmärk seksuaalvähemuste õigusliikumisele, teatas reedel Valge Maja.

TALLINN, 25. juuni — Sputnik. Selle alla hakkavad kuuluma Greenwich Village´i linnajaos asuv tuntud homobaar Stonewall Inn, lähedalasuv park ja lähipiirkond.

Piirkonda peetakse seksuaalvähemuste õiguste eest võitleva liikumise sünnikohana, teatab BNS. Aastal 1969 korraldasid politseinikud baaris haarangu, sest tollal oli seadusega keelatud alkoholimüük homoseksuaalidele. Kliendid hakkasid politseinikele vastu ja rahutused levisid ümberkaudsetele tänavatele. Meeleavaldused ja kähmlus politseinikega kestis mitmeid päevi.

"Neid sündmusi peetakse teelahkmeks, kui seksuaalvähemused kõikjal riigis näitasid oma jõudu ja hakkasid nõudma võrdõiguslikkust," märgiti Valge Maja teadaandes.

 

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  40
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  41
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  9