21:30 21. August 2018
Kuula otse
  • USD1.1502
  • RUB77.6921
Eurooplased: migrandid lõhestavad ühiskonda.

Küsitlus: migrandid lõhestavad Euroopa ühiskonda

© REUTERS / ANDREA COMAS
Ühiskond
lühendatud link
39 0 0

Euroopa elanikud andsid vastus küsimusele "Kas te nõustute või mitte väitega: immigratsioon lõhestab ühiskonda, sest migrandid ei taha omaks võtta euroopalikke väärtusi ja elulaadi?".

TALLINN, 28. juuni — Sputnik. Sputnik.Arvamused küsitluse andmetel arvab valdav enamus Prantsusmaa (68%), Saksamaa (61%) ja Ühendkuningriigi (60%) küsitletud elanikest, et migrandid lõhestavad ühiskonda, sest nad ei taha omaks võtta euroopalikke väärtusi ja elulaadi. Andmed saadi küsitlusega, mille viis läbi tuntud Prantsusmaa uuringufirma Ifop ja Suurbritannia uuringufirma Populus teabeagentuuri ja raadio Sputnik tellimusel.

Vastuseks küsimusele "Kas te nõustute või mitte väitega: immigratsioon lõhestab ühiskonda, sest migrandid ei taha omaks võtta euroopalikke väärtusi ja elulaadi" vastasid 18% Ühendkuningriigis, 28% Prantsusmaal ja 35% Saksamaal küsitletutest, et ei nõustu antud väitega. Neutraalselt suhtusid sellesse väitesse 4% Saksamaal, 4% Prantsusmaal ja 22% Ühendkuningriigis vastanutest.

Sputnik.Arvamused
Sputnik.Arvamused

Küsitluse viis Ühendkuningriigis läbi uuringufirma Populus 15. kuni 21. aprillini 2016. Küsitluse Prantsusmaal ja Saksamaal viis läbi uuringufirma Ifop 14. kuni 18. aprillini 2016. Küsitluses osales 3042 respondenti Saksamaalt (989 inimest), Prantsusmaalt (1008 inimest) ja Ühendkuningriigist (1045 inimest). Valim esindab riigi elanikkonda soo, vanuse ja elukoha järgi. Valimi maksimaalne viga ei ületa 3,1% tõenäosuse 95% juures.

Õiend Sputnik.Arvamused projekti kohta
Rahvusvaheline avaliku arvamuse uuringu projekt käivitati jaanuaris 2015. Projekti partneriteks on tuntud avaliku arvamuse uuringufirmad Populus, Ifop ja Forsa. Sputnik.Arvamused projekti raames viiakse Euroopa riikides ja USA-s regulaarselt läbi avaliku arvamuse küsitlusi aktuaalsemates sotsiaalsetes ja poliitilistes küsimustes.

Sputnik (sputniknews.com) on uudisteagentuur ja raadio multimeedia esindustega kümnetes riikides. Sputnik haldab võrgulehti enam kui 30 keeles, analoog- ja digitaalraadiot, mobiilirakendusi ja kontosid sotsiaalvõrgustikes. Sputnik ööpäevaringsed uudistevood ilmuvad inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles.

Tutvuge teiste Sputnik.Arvamused uuringutega:
http://sputniknews.com/trend/sputnik_polls_2016/

 

 

Peamised teemad