05:18 20. Jaanuar 2018
Tallinn-2°C
Kuula otse
Georgi lint autol.

Uus autojõmm pretendeerib Kurika-Urmase loorberitele

© Sputnik / Антон Денисов
Ühiskond
lühendatud link
25719

Paistab, et "Kurika-Urmase" loorberid ei anna teistele meie väikese riigi autojõmmidele rahu. Seekord langes rahvusliku šovinismi ohvriks "Tantsuparadiisi" juht Jekaterina Tsapakova ja tüliõunaks sai georgi lint tema autol.

TALLINN, 28. juuli — Sputnik. Facebookis kogub tuure järjekordne rahvuslikul pinnal tekkinud skandaal. "Tantsuparadiisi" juht Jekaterina Tsapakova riputas oma kontole videosalvestuse sõnavahetusest eaka meesterahvaga, kes keeldus neiule parkimiskohta loovutamast põhjusel, et viimase auto aknal oli georgi lint.

Nagu rääkis Jekaterina portaalile Sputnik.Eesti, toimus vahejuhtum ühe pealinna haigla parklas, kuhu ta oli toonud oma vanaema. Vabu parklakohti parasjagu polnud ja neiu palus viisakalt autojuhti, kes oli korraga kaks parkimiskohta kinni parkinud, pisut tagurdada, et ka tema oma autot parkida saaks. Vastuseks sai neiu järsu äraütlemise, misjärel lülitas ta sisse kaamera. Edasine sündmuste käik jäi salvestisele.

Vahejuhtum toimus pealinna haigla parklas.

Kaadris on rooli taga istuv eesti rahvusest mees, kes keeldub oma autot liigutamast, nagu ta tunnistab Jekaterina autos oleva georgi lindi pärast.

"Ukrainas aetakse sellised raudselt mulla alla," räägib jõmm naisterahvale vigases vene keeles.

"Selline asi juhtus minuga Tallinnas ausalt öeldes esimest korda. Georgi lint on mul autos juba kolm ja pool aastat ja seepärast ei saanud ma alguses arugi, mida mulle õigupoolest ette heidetakse," tunnistas Jekaterina.

Tema sõnul lõppeski konflikt seal, kus lõpeb ka salvestus. Jekaterina nägi, et parklast sõidab välja teine auto ja kiirustas parkima vabanenud kohale. Naine märkis, et ei lootnud hoopiski sellist resonantsi ja kutsus üles mitte tema salvestatud inimesest eeskuju võtma, sõltumata sellest, kummal pool barrikaadi nad asuvad.

Riik peab oma kangelasi tundma

Video laeti üles teisipäeva õhtul ja kolmapäeva keskpäevaks oli seda vaadatud juba üle 9000 korra. Sotsiaalvõrgustikes on puhkenud agressiivse autojuhi käitumise üle äge arutelu. Paljud olid nördinud jõmmi etteheidete rahvuslikust alltekstist ja võrdlesid teda teada-tuntud Urmasega.

Paljud leidsid, et kui õblukese tütarlapse asemel oleks olnud mees, siis sellist sõnavahetust poleks üldse toimunud. Mõnd ärgitas salvestis aktiivsetele tegudele. Nii näiteks märkis Eestis tuntud jurist Andrei Vesterinen, et riputas oma auto peegli külge Putini kujutisega suveniiri — las raevutsevad.

Ajakirjanik Jevgeni Levik tuletas meelde, et parkimisreeglite rikkumine on karistatav rahatrahviga ja tundis heameelt selle üle, et hädavaresest autojuhi häbematu käitumine videole sattus.

"Riik peab tundma oma moraalset värdjat ja mühakat," kirjutas Levik.

Ebaadekvaatsus liikluses on kasvamas

Mingeid üksikasju sõidukijuhi isiku kohta esialgu pole, kuid rahva omalooming ei lasknud end kaua oodata ja esimene Urmasest tehtud fotokollaažide eeskuju järgiv "kärnkonn" ilmus Facebooki juba kolmapäeva õhtul.

Коллаж в Facebook.
Fotokollaažide eeskuju järgiv "kärnkonn" ilmus Facebooki juba kolmapäeva õhtul.

Eesti teedel pole see esimene rahvuslikul pinnal toimunud mühakluse juhtum. Maikuu alguses sai laialt tuntuks Urmas Einroosi ja Deniss Rajenko vaheline konflikt. Einroos, kes sai seejärel rahva hulgas hüüdnime "Kurika-Urmas" lõikas Rajenko auto liikumisteele ette, jättis oma auto keset sõiduteed seisma ja ähvardas kannatanut pesapallikurikaga.

Kogu konflikt jäi videoregistraatori salvestisele ja saavutas juba tunniga tohutu ühiskondliku resonantsi. Asi jõudis korrakaitseorganiteni ja politsei nõudis alguses Einroosi karistamist väärteomenetluses 15- päevase aresti ja juhiloa äravõtmisega viieks kuuks.

Juunikuu lõpul avastas aga Harju maakohus toimunud intsidendis kuriteotunnused ja saatis materjali tagasi politseisse. Uut "rahvuskangelast" selline karm saatus ilmselt ei taba, kuid populaarsus sotsiaalvõrgustikes on talle juba tagatud.

 

 

 

Peamised teemad