12:19 22. August 2017
Tallinn+ 13°C
Kuula otse
Ristikäik Ukrainas.

Kiievis usupidustustel osales 16 000 inimest

© Sputnik / Алексей Вовк
Ühiskond
lühendatud link
4 0 0

Kiievi Volodõmõri mäele kogunes politsei andmetel Moskva patriarhaadi Ukraina õigeusu kiriku Vene ristimise päeva palvusele ja ristikäigule umbes 10 000 inimest. (Kiriku enda arvates oli mäel 30 000 ja ristikäigus 80 000 inimest.)

TALLINN, 28. juuli — Sputnik. Ukraina pealinna Kiievi kesklinnas osales kolmapäeval ja neljapäeval suurtel usupidustustel umbes 16 000 inimest, suuri korrarikkumisi ei olnud, märkis Kiievi politsei pressiosakond.

"27.-28. juunil toimusid pealinnas rohke osavõtuga usupidustused. Usklikke kogunes 16 000 ringis," seisis Kiievi politsei veebilehe teates.

Korda ja julgeolekut tagas neil päevil 4000 politseinikku ja rahvuskaartlast. Oli nii jalgsi- kui autopatrulle, kes pidid tagama ürituste julgeoleku ja tõkestama huligaansused, provokatsioonid ja muud õigusrikkumised.

Kiievi politseiülema Andri Krištšenko sõnutsi tõsiseid rikkumisi neil päevil ei tuvastatud. "Kõik eelnevalt tarvitusele võetud julgeolekumeetmed andsid soovitud tulemuse," märkis ta.

Neljapäeval leidsid need samad üritused aset Kiievi patriarhi Ukraina õigeusu kirikus.

 

Samal teemal

Täna on Kiievi - Vene ristimise päev
Kaks protsessiooni ühinesid Kiievi südames

Peamised teemad

 • Terroristi auto

  Autod on muutunud terroristide meelisrelvaks. London, Pariis, Berliin, Nice ja Barcelona – see on loetelu linnadest, kus kurjategijad suunasid auto rahva sekka. Eksperdid arutlevad, kas niinimetatud "autoterrorit" on võimalik võita.

  3
 • Barcelona, politsei sündmuse kohal

  Ripoli terrorirakukese uurijate käsutuses on ütlusi andev asjaosaline. Just tema ütlused aitasid uurimisel esimese 72 tunni jooksul edusamme teha ja välja selgitada imaam Abdelbaki es-Satti võtmeroll. Selle mehe nimi on Mohamed Houli Chemlal, teatab La Repubblica erikorrespondent Barcelonas Carlo Bonini.

  19
 • Olga Ivanova ja Edgar Savisaar esitlesid Savisaare nimekiri

  Uuringufirma Kantar Emor uuringujuhi Aivar Voogi sõnul koguks Savisaare nimekiri kohalikel valimistel Tallinnas augustikuu seisuga ligi 12 protsenti häältest.

  7