16:32 12. Detsember 2019
Kuula otse
  • USD1.1075
  • RUB70.3925
Arvamusfestival Narvas.

Arvamusfestival kogus soovitud toetussumma

© Sputnik / Евгений Ашихмин
Ühiskond
lühendatud link
20 0 0

Arvamusfestival sai portaali Hooandja kaudu kokku soovitud toetussumma.

TALLINN, 10. august — Sputnik. Festivali korraldajad olid seadnud eesmärgiks koguda kokku 5000 eurot ning said sellega suurepäraselt hakkama, kuna teisipäevaks oli laekunud 5928 eurot. Üritust toetasid rahalise annetusega 228 isikut. Hooandja veebilehel sai Arvamusfestivalile annetada 5 või isegi 500 eurot. Vastutänuks saab annetaja aga kingituse.

Tänavune Arvamusfestival pakub 40 arutelualal pea 230 arutelu, kusjuures rohkem rõhku pannakse osalejate kaasamisele aruteludesse, teatas BNS.

Paides 12. ja 13. augustil toimuva neljanda Arvamusfestivali teemadevalik on väga mitmekesine. Mitukümmend organisatsiooni toovad tänavu festivali külaliste ette arutelud nii tehnoloogiast, majandusest, haridusest, tervisest, tööelust kui ka näiteks ühiskondlikust innovatsioonist. Festivali lõpetab juba traditsiooniks saanud parlamendierakondade esimeeste debatt. Lisaks toimub ka presidendikandidaatide debatt.

Eesti Arvamusfestival on inspireeritud Rootsis juba poole sajandi vältel aastast aastasse peetavast Almedaleni nädalast — Almedalsveckanist. Paide Arvamusfestivalist võttis aga omakorda eeskuju Lätis Cēsises toimunud arutelufestival Lampa, mis toimus tänavu 1. ja 2. juulil juba teist korda.

 

Peamised teemad