08:06 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Kinosaal

Eestimaalasi meelitavad kinno action ja komöödia

© Fotolia / Mikhail Malyshev
Ühiskond
lühendatud link
10 0 0

Eesti inimesi toovad kinno enim action- ja komöödiafilmid, näitab Tallinna ühe suurima kinosaali Scape esimese tegutsemisaasta statistika, enim vaatajaid kogunud film oli aasta jooksul “Star Wars 7”.

TALLINN, 7. oktoober — Sputnik. Eelmise aasta oktoobris Tallinna Coca-Cola Plazas avatud Põhjamaade uue kontseptsiooniga kinosaali Scape külastusstatistika näitab, et eestimaalased käivad üha enam kinos ning eelistatuimateks filmideks on action- ja fantaasiafilmid, komöödiad ning animatsioonid. Kokku külastas aasta jooksul Scape saali pea 210 000 kinosõpra, teatas Forum Cinemas AS pressiteate vahendusel.

Aasta kõige populaarsem film oli "Star Wars 7", mis tõi Scape kinosaali kokku üle 15 000 vaataja. Teisele kohale jäi ülemaailmne suurfilm "Spectre" ning seejärel "Suitsiidisalk".

Eesti filmidest oli Coca-Cola Plaza suurima saalis vaieldamatuks publikumagnetiks "Klassikokkutulek", mida käis vaatamas üle 10 000 inimese. Teistest kodumaistest filmidest olid populaarsemad "Must alpinist" ja "Päevad, mis ajasid segadusse".

Värske kino külastusstatistika näitab, et endiselt käivad eestimaalased aktiivselt vaatamas lustlikke animafilme. Aasta enimvaadatud animafilmiks oli Scape saalis "Jääaeg 5" pea 9000 vaatajaga. Väga suurt publikumenu tõid ka "Lemmikloomade salajane elu" ja "Zootropolis".

Kui varasemalt on publikurohkeimad kuud langenud koolivaheajale, siis Scape saali statistikale tuginedes olid aktiivseimateks kinokuudeks november ja veebruar. Mõlemal kuul külastas Coca-Cola Plaza Scape saali üle 25 000 vaataja.

Põhjamaade kaasaegseim kinosaal Scape avas Tallinnas Coca-Cola Plazas uksed eelmise aasta 7. oktoobril, millesse Forum Cinemas investeeris ligi miljon eurot. Selle aasta märtsis avati Scape kontseptsiooniga saal Lätis ning juunis Helsingis.

Forum Cinemas AS on Baltimaade suurim kinode operaator, kelle kinodeks on Tallinnas Coca-Cola Plaza ja Tartus Ekraan. Alates 2013. aasta maist kuulub Forum Cinemas Põhjamaade suurimasse kinoketti Nordic Cinema Group.

 

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  49
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  21
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  47