17:42 18. Jaanuar 2018
Tallinn-5°C
Kuula otse
Eesti pensionisüsteem on maailmas 8. kohal

Baltimaade jätkusuutlikem pensionisüsteem on Lätis

© Sputnik / Владимир Астапкович
Ühiskond
lühendatud link
34 0 0

Saksa kindlustusfirma Allianz koostatud indeksi järgi on Baltimaade jätkusuutlikem pensionisüsteem on Lätis, mis on maailmas 7. kohal, Eesti on edetabelis 8. ja Leedu 16. kohal.

TALLINN, 18. oktoober — Sputnik. Eesti pensionisüsteem on indeksi kohaselt küll jätkusuutlik, kuid pensionite suurus on "kaugelt piisavast", samas seisus on ka Austraalia, Tšiili ja Mehhiko. Näiteks Hollandis, Norras ja Uus-Meremaal on pensionisüsteemid nii jätkusuutlikud kui ka piisavalt suured, seisab Allianzi raportis.

Balti riigid on indeksi kohaselt Kesk- ja Ida-Euroopa riikidest parimate pensionisüstemidega, halvim on seis Sloveenias, mis vajab "kiireid reforme". Võrreldes 2014. aastaga, kui indeksit viimati koostati, on Eesti suutnud 10 parima hulka murda. Ka tunamullu olid Balti riigid Kesk- ja Ida-Euroopa liidrid, teatas BNS.

Sarnaselt 2014 aastale juhib jätkusuutlikkuse edetabelit Austraalia, millele järgnevad Taani, Rootsi, Holland ning Norra. "Neil viiel riigil on hästi korraldatud pensionisüsteemid, mis kombineerivad paindliku esimese samba hästiarenenud teiste sammastega. Samuti on neil kõrged pensioniead, mis suurendab pikas perspektiivis majanduslikku jätkusuutlikkust," seisab raportis.

Tagid:
pensionisüsteem, Balti riigid

Peamised teemad