06:49 29. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Ühiskond
lühendatud link
8 0 0

Eestis on keskmiselt oma finantsseisundiga rahul 73 protsenti elanikest, Lätis ja Leedus on näitaja vastavalt 59 ja 62 protsenti.

TALLINN, 26. oktoober — Sputnik. SEB panga poolt korraldatud Balti riikide uuring näitab, et 30 protsenti Lääne-Virumaa elanikest ei saa endale lubada kõiki elutähtsaid kulutusi, mis on Eesti halvim näitaja.

"Ootamatult suur — 30 protsenti — on nende Lääne-Virumaa elanike osakaal, kes ei saa endale lubada kõiki elutähtsaid kulutusi, mille hulka kuuluvad söök ja riietus. Vastava näitaja poolest on selle piirkonna elanikkond Eestis kõige halvemas olukorras, neile järgneb Ida-Virumaa 22 protsendiga," selgub uuringust. Samas on uuringu andmetel 71 protsenti Lääne-Virumaa elanikest oma finantsseisundiga mõõdukalt rahul, edastas BNS.

Harjumaal ei saa endale kõiki eluks vajalikke väljaminekuid lubada 15 protsenti elanikest ning 73 protsenti elanikest on oma finantsseisundiga mõõdukalt rahul.

65 protsendil Harjumaa elanikest on rahapuhver kolme kuu möödapääsmatutest kulutustest väiksem või puudub üldse, Lääne-Virumaal on see määr 58 protsenti. Piisav finantsvaru on Tallinnas 42 protsendil ja Lääne-Virumaal 35 protsendil elanikkonnast, Ida-Virumaal aga vähem kui 20 protsendil elanikest.

Oma finantsseisuga on kõige rohkem rahul lõunaeestlased, kus näitaja ulatub 80 protsendini. Väikseim on rahulolu Ida-Virumaal, ulatudes vaid 56 protsendini. Ida-Virumaa koges viimase 12 kuuga palgakasvu 25 protsenti elanikest, jäädes alla Põhja- ja Lääne-Eestile, kus näitaja oli vastavalt 35 ja 34 protsenti.

Liigränk laenukoormus vaevab uuringu järgi 17 protsenti Kesk-Eesti elanikest, mis on Eesti kõrgeim näitaja, idavirulastest on liiga suur laenukoormus 14 protsendil.

Eestis on keskmiselt oma finantsseisundiga rahul 73 protsenti elanikest, Lätis ja Leedus on näitaja vastavalt 59 ja 62 protsenti.

Tagid:
raha, finantsseis, Eesti

Peamised teemad