08:04 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Ühiskond
lühendatud link
6410

MTÜ Loomade Nimel kutsub enda kodulehel alla kirjutama petitsioonile, et nõuda Balticovo munade müügi lõpetamist Eesti poodides – loomakaitsjate sõnul ei ole ettevõtte Läti farmid kanade elamistingimusi parandanud ka pärast korduvalt saadud trahve.

TALLINN, 29. oktoober — Sputnik. Läti loomaõiguslased organisatsioonist Dzīvnieku Brīvība avalikustasid fotod ja videod kolmest Balticovo kanamunafarmist, kus toodetakse mune, mis on müügil ka Eesti toidupoodides.

Septembris kolmes Läti farmis — Madonas, Daugavpilsis ja Iecavas tehtud salvestiselt selgub, et Balticovo farmide kanad elavad kohutavates tingimustes ja veedavad oma elu kitsikuses, edastas BNS. Seejuures on paljud kanad vigastatud, kaotanud suure osa sulgedest või murdnud oma jalad. Elusate kanade keskel on puurides ka surnud kanu, kelle kehad on juba lagunema hakanud.

Ebaeetiline toode
© Sputnik / Евгений Биятов

"Läti veterinaaramet on avaldanud, et ettevõtte on nii sel aastal, kui ka mullu rikkunud seadust ja tuhandete eurode väärtuses trahve saanud, kuid paraku on trahvid liiga väikesed ega avalda ettevõttele märkimisväärset majanduslikku mõju," kirjutas MTÜ Loomade Nimel enda koduleheküljel petitsioonile selgituseks.

"Sellisel julmal viisil toodetud puurikanade munad on täielikus vastuolus ühiskonna väärtushinnangutega. Seetõttu oleme tarbijate ja kodanikena mures ja palume tungivalt nimetatud poekettidel näidata, et nad hoolivad loomade heaolust ja loobuda võimalikult ruttu AS Balticovo munade müügist."

Petitsioon koos allkirjadega antakse Balticovo mune müüvatele poodidele. Eestis müüvad Balticovo mune Rimi, Selver, Maxima ja Comarket.

Kanamunad
© Sputnik / Юлия Честнова

Loomade Nimel soovib loomade kasutamise lõpetamist nii intensiivkasvatuses, meelelahutuses kui ka loomkatsetes. Selleks teeb MTÜ kampaaniaid ja üritusi. Ühingu eestvedajad soovivad paljastada süstemaatilist loomade väärkohtlemist, mida loomi kasutavad ettevõtted ise avalikkuse eest varjavad.

"Oluline osa meie tööst on ka alternatiivi pakkumine praegusele loomade ärakasutamisele rajatud eluviisile," kirjutab MTÜ Loomade Nimel enda koduleheküljel. "Meie arvates on ühiskonna teadlikkuse tõstmine loomi ja toitumist puudutavatel teemadel hädavajalik viis vajalike muutuste elluviimiseks."

Tagid:
kana, muna, Veterinaaramet, Balticovo, Läti

Peamised teemad