05:26 04. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Ühiskond
lühendatud link
Rail Baltic: vastuoluline raudtee (51)
5710

Erakond Eestimaa Rohelised, Noored Rohelised ja Ökoriik Eesti esitasid riigikogule enam kui 1300 allkirjaga petitsiooni Rail Balticu kohta, et nõuda trassi kulgemist mööda olemasolevaid raudteekoridore.

TALLINN, 20. november — Sputnik. Petitsiooni initsiaatorite sõnul peab trass keskkonnahoiu huvides kulgema Tallinnast Riiga läbi Tapa Tartu ja Valga. Samuti tuleb riigikogus arutada Rail Balticu teemat riikliku tähtsusega küsimusena.

"Meie eesmärk on suunata Rail Baltic kõige mõistlikumale trassile, et leida optimaalne lahendus parema raudteeühenduse loomiseks," ütles Eestimaa Roheliste juhatuse liige Olev Tinn BNS-ile. "Raudtee Tallinnast Riiga on juba praegu olemas ja selle ääres elab suurim hulk võimalikke reisijaid. Sellel trassil saab reisirong praegugi osaliselt sõita sama kiirusega, mis on ette nähtud ka Rail Balticu puhul kaubarongidele — kuni 120 km/h. Rekonstrueerimisel saab seal reisirongide jaoks kiirust tõsta 160 km/h ning seda mõistlike kulutuste hinnaga. Igasugune vajadus ehitada veel üks keskkonda kahjustav ja kallis trass lisaks lihtsalt puudub." 

"Ehitades Eestimaa tulevikku, ei ole meil õigust mängida ruletti, kus läbimõtlemata otsuste tulemusel meie lapsed aastakümneid kannatama peavad," ütles Noorte Roheliste eestvedaja Züleyxa Izmailova. "Keegi ei oska hetkel vastata küsimustele, kust peaks tulema lubatud kaubahulgad ja kui palju peame igal aastal ainuüksi valminud Rail Balticu hooldamise eest peale maksma. On see 30 miljonit eurot või 130 miljonit? Juba praegu toodab raudtee miinust 15-20 miljoni euro ringis aastas. Et Eesti areneks, on vaja investeerida läbimõeldult."

Foto on illustratiivne
© Pixabay /

"Loodetavasti on uus valitsus rohkem kahe jalaga maa peal ja saab aru, et tuhanded eestimaalased, kelle hulgas on tuntud kultuuritegelased, majandusspetsialistid ja looduskaitsjad, soovivad Eestile head, mitte ei aja lihtsalt oma jonni," märkis Olev Tinn.

Kollektiivse pöördumise "Eestimaa kaitseks" teksti saab lugeda rahvaalgatus.ee portaalis.

Teema:
Rail Baltic: vastuoluline raudtee (51)

Samal teemal

Riik tellib Rail Balticu rajamiseks vajalike kinnistute hindamise
MKM: Rail Balticu trassi muutmine paiskaks meid ajas 10 aastat tagasi
Komisjon arutab 101 avaliku tegelase Rail Balticu teemalist kirja
Rohelised kutsuvad üles loobuma Rail Baltic trassi ehitusest
MKM tahab lihtsustada Rail Balticu trassile jääva maa sundvõõrandamist
Balti riigid jagavad võimupirukat Rail Balticu juhatuses
Rail Baltic: vaidlused suundade üle
Tagid:
Erakond Eestimaa Rohelised, Rail Baltic, Züleyxa Izmailova, Olev Tinn

Peamised teemad