21:31 21. August 2018
Kuula otse
  • USD1.1502
  • RUB77.6921
Foto on illustratiivne

Võrdsusvolinik uurib toitlustamist lasteaedades

© Flickr / woodleywonderworks
Ühiskond
lühendatud link
9 0 0

Kui lapsel on lasteaia kinnitatud menüüga võrreldes erisoov, kas peaks vastava menüü lapsele kaasa pakkima lapsevanem?

TALLINN, 20. november — Sputnik. Võrdõigusvolinik Liisa Pakosta on asunud uurima toitlustamist lasteaedades, kuna tema poole on pöördutud küsimustes, mis puudutavad eri usust ja rahvusest laste toitumiseelistusi.

"Oleme saanud pöördumise, kus küsitakse võrdõigusvoliniku soovitust lasteasutuse kodukorra tekstile. Küsimuse taustaks on asjaolu, et eri usust ja rahvusest peredel on erinevaid toitumiseelistusi, samuti on paljudel lastel probleeme toiduallergiatega," kirjutas Pakosta sotsiaalministeeriumile, edastas BNS.

Pakostale saadetud päringus soovitakse ühe koolieelse lasteasutuse kodukorda täiendada infoga, et kui lapsel on lasteaia kinnitatud menüüga võrreldes erisoov, siis peaks vastava menüü lapsele kaasa pakkima lapsevanem.

"Tegemist on ikkagi eeskätt tervisevaldkonda puudutava küsimusega, millel võib olla puutumus rahvuse või usutunnistusega. Samas tajume, et sarnane probleem võib tekkida ka muudel lapsi toitlustavatel asutustel, näiteks haigla, lastehoid või lastelaager," kirjutas Pakosta.

Seetõttu soovib ta ülevaadet praegu kehtivatest normatiividest ja soovitustest lasteasutustele toitlustuse korraldamiseks ja soovib teada saada, kuidas on viimastel aastatel uuritud või analüüsitud lasteasutuste toitlustust lapse eripärade seisukohalt vaadatuna.

Kuna teema on seoses pagulaste ja rändega aktuaalseks muutunud, soovib võrdõigusvolinik ka ülevaadet, kas on hinnatud kodust kaasavõetava toidu mõjusid lapse tervisele, teiste laste toitumisharjumustele, võimalikule nakkusohule ja muudele asjaoludele.

Tagid:
menüü, lasteaed, laps, võrdõigusvolinik, Liisa Pakosta

Peamised teemad