16:02 11. Detsember 2019
Kuula otse
  • USD1.1077
  • RUB70.4627
Loomade varjupaika asunik

Baltimaine kodutute loomade abistamise projekt ületas ookeani

© Sputnik / Саид Царнаев
Ühiskond
lühendatud link
4120

Novembrikuu viimasel päeval tähistatakse ülemaailmset lemmikloomade päeva. Selle sündmuse puhul võttis Eesti Sputnik nõuks uurida, kuidas edenevad lood hiljuti käivitatud kodutute loomade abistamise projektiga Animals Life NET, mis on oma territoriaalset haaret tublisti laiendanud.

ТАLLINN, 30. november — Sputnik. Kolm kuud tagasi kirjutas Eesti Sputnik uue internetipõhise heategevusprojekti Animals Life NET käivitamisest, mille eesmärgiks sai pöörata ühiskonna tähelepanu kodutute loomade varjupaikade ülekoormatuse probleemile, paigadades varjupaikadesse veebikaamerad.

Tänu sellele algatusele saab iga soovija mitte ainult jälgida varjupaigaloomade elu — ning seda mis tahes maailma paigast, vaid hakata ka vabatahtlikuks, loomi toita ja kinkida oma väljavalitud lemmikule uus kodu. Nagu selgus, jätkab projekt Animals Life NET usinasti tegevust.

Kui kolm kuud tagasi saime reaalajas vaadelda seda, kuidas elavad varjupaigaloomad Balti riikides, siis nüüd on loetellu lisandunud Rumeenia, Vietnam, Malta ja USA. Lähimal ajal aga on kavas alustada ülekandeid Venemaa, Serbia, Makedoonia, Ukraina ja Lõuna-Aafrika väikeloomade varjupaikadest. Riikide valik tuleneb projektijuhi sõnul sellest, et nendes riikides vajavad koduloomade varjupaigad kõige enam kõrvalist abi.

Nagu lausus Eesti Sputnikule projekti Animals Life NET üks eestvedajaid Sofia Pašina — praegusel ajal teistest riikidest loomi kohale ei tooda. Endale kojuviimiseks saab looma võtta ainult oma riigis asuvast varjupaigast.

„Tulevikus saame kaaluda ka selliseid võimalusi, nagu lemmikloomade hankimine erinevatest maailmanurkadest," märkis Pašina. Tema sõnul on videoülekannete algushetkest peale USA-st juba saabunud korraldajatele sellekohaseid sooviavaldusi.

Ta nentis, et korraldajad lähtuvad alati varjupaiga tahtest ja vajadustest, kuna eesmärk on neil ju ühine — töötada loomade heaks.

Inimesed aitavad agarasti kodutuid loomi

Pašina ütles, et nad on pidevas kontaktis varjupaikadega, kellega koostööd tehakse. Tema sõnul ei juhtu sugugi harva, et inimene tuleb varjupaika looma järele, kes on talle veebiülekannetes võluvalt silma jäänud. „Sellistel hetkedel mõistame, et me ei tööta asjatult. Inimesed on valmis loomi aitama, ja meie oleme selle üle ääretult rõõmsad," lisas ta.

Projekti Animals Life NET ametlikul kodulehel on igal soovijal võimalik täita taotlus selleks, et hakata ühes neist varjupaikadest vabatahtlikuks. Ankeedi ärasaatmise järel võtab asutuse esindaja tulevase vabatahtlikuga ühendust. Seejärel tuleb inimesel tulla instrueerimisele, misjärel ta saab vabatahtliku tunnistuse, mis annab talle õiguse väljavalitud varjupaigas töötada.

Projekti eestvedaja selgitas, et erinevates varjupaikades võivad vabatahtlike tööülesanded omavahel erineda. Nii on selleks ühes kohas koertega jalutamine, teises — puuride või territooriumi koristamine, loomade toitmine, sissekanded ja järjepidamine sotsiaalvõrgustikes või koguni kaasabi mingite ürituste korraldamisel. Eestvedaja märkis, et varjupaikadesse vabatahtlikuks tulla soovijate arv kasvab käsikäes Animals Life NET projektiga.
„Kuna osavõtjaid koguneb üha rohkem, ei ole seni võimalik luua vabatahtlikele ühetaolist süsteemi. Vabatahtlike kohustused varieeruvad olenevalt riigist, varjupaiga suurusest ja saadud materiaalse toetuse määrast," sõnas Pašina.

Rohkem riike — rohkem kenasti toidetud loomi

Ta tunnistas, et tuleval aastal on plaanis projekti Animals Life NET suuremaks kasvatada ja edasi arendada: loodetakse kaasata veel rohkem riike, veel rohkem varjupaiku, veelgi enam kättesaadavaid funktsioone veebilehel. Pašina leiab, et mida rohkem inimesi selles projektis osaleb, seda rohkem on loomadel šansse uut kodu leida.

Посылка в приют для животных с кошачьим кормом и наполнителем
© Фото : из личного архива проекта Animals Life net
Varjupaika saabunud saadetis kassitoiduga.

„Üsna hiljuti ühines meie projektiga veel üks tuntud organisatsiooni Varjupaikade MTÜ varjupaik, sedakorda Tallinna osakond. Tänu meie veebilehe kasutajate aktiivsusele jõudis juba meie koostöö esimesel nädalal sellesse varjupaika terve saadetis kassitoitu konservide ja krõbinatega," ütles ta.
Praegusel hetkel osaleb projektis neli eestimaist loomade varjupaika: MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu, Pesaleidja, Varjupaikade MTÜ (Viljandis ning Tallinnas).

Tagid:
loomad, varjupaik, Animals Life NET

Peamised teemad