08:08 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
President Kersti Kaljulaid

Kaljulaid: Eesti vabatahtlikud teevad ära 10 000 inimese täisajaga töö

© REUTERS / INTS KALNINS
Ühiskond
lühendatud link
37 0 0

Vabatahtlike tunnustamiseks laekus sel aastal 149 ettepanekut, mille hulgast tegi oma valiku hindamiskomisjon.

TALLINN, 4. detsember — Sputnuk. Vabatahtlike tänuürituse patroon president Kersti Kaljulaid ütles pühapäeval Estonia teatri talveaias aasta vabatahtlikele aumärke üle andes, et vabatahtlike töö võrdub umbes 10 000 täiskoormusega töötava inimese aastase panusega.

"Kui arvata kokku — niivõrd, kui kiretu statistika ja uuringud seda teha võimaldavad — üle Eesti vabatahtlike tehtav, võrduks see umbes 10 000 inimese täiskoormusega aastatööga," ütles Kaljulaid, edastas BNS. "Aga oluline ei ole ju vaid ära tehtud tööde hulk. Nii mõnelgi juhul tähendavad need päästetud elusid või kergemaks muudetud saatusi. Lisaks on meie riigile väga vaja seda vaimu, seda hoiakut, millega te tegutsete"

Kaljulaid rääkis, kuidas Eesti vabatahtlikud teevad talgutel, päästetöödel, toidupankades, varjupaikades, lastekodudes, seltsides ja huvialaringides kohalikku elu paremaks ja huvitavamaks muutes ära väiksema maakonnatäie tööd.

"See on hoiak, et elu ümberringi on just nii hea, milliseks me ise selle kujundame. Et meie endi kätes on muuta seda, mis ei ole nii, nagu peaks. Et me ei kurda jõuetult, miks ometi küll keegi midagi ette ei võta, vaid hakkame ise pihta," lisas Kaljulaid.

Vabatahtlike tunnustamiseks laekus sel aastal 149 ettepanekut, mille hulgast tegi oma valiku hindamiskomisjon. Tänuüritusel tunnustati ühendusi ja inimesi, kes on järjepidevalt vabatahtlikke tegevustesse kaasanud ja neid innustanud. Nominente oli 35, tunnustuse said viis kaasajat: Eesti Pagulasabi, Eesti Väitlusselts, Siim Rohtla ühendusest Estsar, Riina Solman Oleviste hoolekandest ja Rainer Rahasepp politsei- ja piirivalveameti (PPA) Lõuna prefektuurist.

Tunnustuse pälvisid ka ettevõtteid, mis soodustavad oma töötajate vabatahtlikku tegevust vabaühendustes. Nominente oli antud kategoorias 13 ning tunnustuse said Stillabunt ja KPMG Baltics.

Järjepidevalt Eesti ühiskonna heaks tegutsevate vabatahtlike tunnustusele esitati 98 inimest. Aumärk anti üle üheksale inimesele ja ühele ühendusele: Henno Sepp (Pärnu Filatelistide Selts, Pärnumaa Lõõtsahaigete Selts, Pärnu Pensionäride Liit, Pärnu Saarlaste Seltsing), Helen Hiiemäe (Eestimaa Looduse Fond, Teeme Ära talgupäev, Eesti külaliikumine Kodukant), Anžella Kaljula (Viljandi Toidupank, MTÜ Viljandimaa Lasterikaste Perede Ühendus), Karl Kirt (Tõrva noortevolikogu, MTÜ Tõrva Noorte Liit, Tõrva Raadio), Rita Goruškna (Tallinna Invaspordiühing, Tallinna Puuetega Inimeste Koda), Kalju Komissarov (Kuhjavere külateatrite festival), Kersti Urbala (heategevusfond Minu Unistuste Päev), Evar Ojasaar (Muraste külaselts, Tilgu hülged, Kaitseliit, abipolitsei), Norman Aasma (Tallinna keskraamatukogu) ja Misso Vabatahtlikud (vabatahtlike päästekomando).

Vabatahtlikke aitab tunnustada Kodanikuühiskonna sihtkapital.

Tagid:
president, vabatahtlikud, Kersti Kaljulaid, Eesti

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  49
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  21
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  47