11:10 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Ühiskond
lühendatud link
Ankaras tapeti Vene suursaadik Türgis (17)
60 0 0

Andrei Karlov tapeti hiljuti Ankaras, Kaasaegse kunsti keskuses, näituse "Venemaa ränduri pilguga" avamisel. Diplomaadi tapnud Türgi endine politseinik Mevlut Mert Atlintas likvideeriti.

TALLINN, 20. detsember — Sputnik. Ukraina Ülemraada saadik Vladimir Parasjuk nimetas Türgis Venemaa suursaadiku Andrei Karlovi tapnud isikut oma Facebooki kontol "kangelaseks", vahendas RIA Novosti.

"Kui inimene on valmis oma idee, oma tõe nimel oma elu hinnaga kasutama äärmuslikku abinõu, võib teda kindlasti kangelaseks nimetada," kirjutas Parasjuk.

Parlamendisaadik lisas oma postitusse ka püstolit käes hoidva ja karjuva Mevlut Mert Atlintasi foto, mis oli tehtud pärast Venemaa suursaadiku tulistamist. Postituse kommentaaris kirjutas Parasjuk, et Andrei Karlovi tapja "on oma rahva kangelane".

Postitus kutsus kommentaariumis esile elava diskussiooni. Inimesed kirjutasid Parasjukile, et Türgi kodanike jaoks ei ole suursaadiku tapja mingi kangelane, vastupidi, türgikeelsed sotsiaalvõrgustikud on täis temale suunatud sõimu ja negatiivseid kommentaare. Lisaks tuletavad kasutajad parlamendisaadikule meelde, et kõik Euroopa riigid on terroriakti hukka mõistnud ja Parasjuki selline käitumine on ekstremismiavaldus.

Isegi kasutajad, kellele Parasjuk sümpatiseerib, märkisid, et "relvitu diplomaadi tapmine ei ole kangelastegu, vaid terroriakt".

"Teie loogika järgi peaks oma rahva kangelane teise riigi saadiku surnuks tulistama. Mida te edasi teete, kes hakkate samuti kangelaseks? Ka teie riigis on ju Venemaa saatkond, kuidas te sellega lepite? Kui aga tõsiselt rääkida, siis ärge tegelege populismiga, tegelege oma riigi ees seisvate küsimuste lahendamisega," arvab Yegor Markevich.

"Kas siis selline on Vladimiri arusaamine kangelaslikkusest, kui inimene tapab, kannab ta agressiooni masssidesse ja maksab demonstratiivselt ja avalikult kätte, et tekitada teleriekraanidel inimestes kurjust ja agressiivsust," märgib Max Chegrovoy.

Kuid oli ka neid, kes Venemaa diplomaadi hukkumise üle rõõmu tundsid ja Parasjukki toetasid.

Kõiges on süüdi Putin

Sel ajal, kui riigitegelased avaldavad Venemaale suursaadik Andrei Karlovi hukkumise puhul kaastunnet, otsivad mõned poliitikud tema surma süüdlasi ja ka leiavad neid.

Nii Euroopa Parlamendi saadiku Urmas Paeti arvates maksis Venemaa suursaadik Ankaras oma eluga Venemaa Süüria sõjategevusse sekkumise ja viimastel nädalatel Aleppos toimunud traagiliste sündmuste eest.

«Putin ja Venemaa on Süüria sõtta sekkumisega ja viimaste traagiliste rünnakutega Aleppole tõmmanud osa tulest ka venemaalaste peale. Pole kahtlust, et vägivald Aleppo inimeste kallal on hüppeliselt kasvanud kättemaksuiha. Vene saadik Türgis oli selle esimene, aga nähtav ohver,»
tsiteerib Eesti Päevaleht Paeti.

Teema:
Ankaras tapeti Vene suursaadik Türgis (17)
Tagid:
politsei, Vladimir Parasjuk, Andrei Karlov, saadik, suursaadik, Ukraina, Türgi

Peamised teemad