01:20 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Ühiskond
lühendatud link
31243

Soome seksiturule on ilmunud uued tegijad: illegaalselt ilma dokumentideta Soome saabunud varjupaigataotlejad. Prostituute on nii ilma dokumentideta kui ka seksuaalvähemusi esindavate migrantide hulgas

TALLINN, 7. mai — Sputnik. Eriti raskes olukorras on Soomes seksuaalvähemuste esindajad, kes peavad põgenema vastuvõtukeskustest, kuna tunnevad end seal ohustatuna, vahendab portaal Eestinen.

Ajakirjanik käis koos ühe iraaklasest mehega seksiurkas, kus migrantidest mehed müüvad oma teenuseid raha eest soome meestele. Lõbumaja meenutavas majas oli pikk koridor, mille ääres olid konkud, kus mehed omavahel seksisid. Ajakirjanik käis kohal laupäeva õhtul ja seal oli oma asja ajamas paarkümmend soome meest.

Isegi karistuse korral ei võta Tšehhi enam Euroopa Liidu kvootide alusel pagulasi oma maale vastu, illustratiivne foto
© AP Photo / Thanassis Stavrakis

Väljaanne intervjueeris iraaklast Kadari, kes hakkas seksi müügiga tegelema juhuslikult 2015. aasta oktoobris, vaid mõni kuu pärast Soome saabumist. Ta oli seisnud Tamperes rongijaamas, kui juurde astus ligi kolmekümnene soome mees, kes tegi juttu ja pakkus seksi eest raha. Kadar nõustus ja sai oma esimese palga, 50 eurot. Mees oli viisakas ja tal oli ilus kodu. Pärast seksi saatis mees Kadari ilusti bussipeatusse ja juhatas õige bussi peale.

Paari päeva pärast sai Kadar tripperi, aga arst ravis selle antibiootikumidega välja. Pärast seda tegi Kadar kaks otsust: et hakkab tegelema seksi müügiga ja seksib ainult kondoomiga.

Algul oli need juhuslikud tööotsad, aga siis leidis ta omale mõne kuu jooksul ligi 15 püsiklienti ning seksi müügist sai regulaarne töö. Seksi ostjate hulgas on nii naisi kui mehi, aga Kadar tegeleb ainult meestega. Temaga samas vastuvõtukeskuses elavad kliendid tegelevad samuti seksi müügiga.

Kadarile makstakse seksi eest 50-60 eurot. Vastuvõtukeskusest saab ta igas kuus ainult 91,5 eurot kuluraha.

Soomes ongi seksiäri põhiliselt migrantide pärusmaa. Sekstöötajad on pärit Venemaalt, Baltimaadest, Nigeeriast, Rumeeniast ja Bulgaariast. Uus seltskond sekstöötajaid on varjupaigataotlejad.

Väljaanne helistas läbi mitu vastuvõtukeskust ja mitte üheski neist ei teatud midagi seksi müügi kohta. Ainult Lahtis asuvas Hennala vastuvõtukeskuses oli aasta tagasi olnud juhtum seksi müügiga asutuses sees. Üks varjupaika taotlev naine oli seal vahendanud meessoost klientidele seksi kahe naisega.

Iraaklane Kadar on praeguseks seksi müügi lõpetanud ja hakanud käima kirikus. Ta kavatseb aga jätkata, kui ei saa varjupaika ja peab toidu hankimiseks tegelema seksi müügiga.

Tagid:
seks, tripper, iraaklane, seksuaalvähemus, prostituut, migrant, Soome

Peamised teemad