08:07 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Eesti loomapiinamise juhtum jõudis Soome meediasse, illustratiivne foto

Eesti loomapiinamise juhtum jõudis Soome meediasse

© Pixabay
Ühiskond
lühendatud link
4001

Eestis avalikkust šokeerinud Lehtse loomapiinamise juhtum, kus naine nööri otsas haiget koera järele vedas, jõudis otsaga Soome ajakirjandusse

TALLINN, 24. mai — Sputnik.  Iltalehti on pannud loo juures avaldatud videole märke, et see pole nõrganärvilistele, vahendab Soome eestikeelne portaal Eestinen.

Iltalehti märgib, et selleks ei pea olema loomaarst, et aru saada, et loom on eriti halvas olukorras. Video avalikustas Eesti Loomakaitse Liidu juht Heiki Valner.

Valner ütles Iltalehtile, et Lehtse inimesed võtsid temaga ühendust juba 6 nädalat tagasi. Naine oli pidanud koeri juba aastaid ja kohelnud neid halvasti. Lehtse inimesed olid asja kohta teatanud politseisse ja mujale, aga midagi ei muutunud. Loomakaitse liidu esindajad läksid kohale ja tegid samuti avalduse politseile, aga midagi ei juhtunud. Seejärel otsustati asi avalikustada meedias. Pärast seda hakkas asi ka politseid huvitama ja naiselt võeti koer ära.

Praegu on koer turvakodus. Segatõugu emane koer on 4,5-aastane. Koera nimi on Hallike. Koerale on antud esmaabi ning tehtud vajalikud uuringud. Üks on selge, koer on söödetud liiga paksuks. Samas pole asi lootusetu ja koer võib terveneda.

Lehtse naisel on varem surnud juba kaks koera. Üks suri rongis ja teine kodus, kust see leiti mitu nädalat hiljem. Eestis imestatakse nüüd, kuidas naine sai nii kaua loomade väärkohtlemist jätkata ning miks ametivõimud reageerisid alles pärast teema tõstatamist meedias.

Valner märkis, et ta on loomakaitse tööd teinud 10 aastat ja kogenud, et politsei ei taha loomadega tegeleda. Valla sotsiaaltöötaja arvas, et naisel peaks olema koer, kes teda rahustab. Valneri arvates aga peaks naisele kehtestama loomapidamise keeld. Valneri sõnul vajab ka naine teatud abi. Valner lisas, et kui naine peaks uue koera hankima, siis lubasid naabrid sellest kohe teada anda.

Tagid:
piinamine, loomad, koer, Lehtse, Soome, Eesti

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  49
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  21
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  47