18:31 08. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0871
  • RUB82.1046
Ühiskond
lühendatud link
14950

Lende ei tohiks broneerida ära liiga vara ning veebilehitseja tuleks panna „salajasele” režiimile – need on vaid mõned näpunäited, kuidas broneerida soodsamaid lennupileteid

TALLINN, 29. mai — Sputnik. Lennata tasub siis, kui teised ei lenda — ehk siis minnes pühapäevast kolmapäevani ja tagasi esmaspäevast neljapäevani, soovitab soodsaid lende vahendava veebikülje Lentodiilit asutaja Miikka Karjalainen, vahendab soome portaal Eestinen viitega ajalehele Helsingin Sanomat.

Piletid tasub ette broneerida varakult, aga mitte liiga varakult. Näiteks soodsaid lennudiile pakkuva Skyscanneri veebi kaudu saab parimad pakkumised Euroopasse seitse nädalat ja kaugemale sõites 18 nädalat enne lendu. Teine sarnane keskkond Momondo soovitab piletid broneerida kaks kuud enne lendu. Samas ei tasu lende broneerida pool aastat ette, sest kõik lennufirmad ei teata oma pakkumistest nii pika aja peale ette.

Lennudiile tasub ise pidevalt jälgida, sest aeg-ajalt tehakse väga soodsaid pakkumisi. Miikka Karjalainen käib lehekülgi läbi mitu korda päevas ja hinnad muutuvad lausa päeva jooksul.

Sooduslendude kohta saab infot ka lennualastest foorumitest, näiteks Flyertalk, kus inimesed jagavad infot lennufirmade sooduspakkumiste kohta. Nii näiteks õpetab Flyertalk, et pikemaid reise on kasulik teha vahemaandumistega. Ühtlasi on nõnda võimalik ühe reisi ajal külastada mitmeid kohti. Näiteks Finnairi otselend Singapuri maksab 699 eurot, 300 eurot rohkem kui vahemaandumistega Qatar Airways'i lend.

Kui tekib mingisugune oht, siis tavaliselt levivad ja laienevad rahvusvahelises ulatuses ka turvameetmed
© Sputnik / Кирилл Каллиников

Viimase hetke pakkumiste peale ei maksa alati loota, aga neid tasub siiski jälgida. Samas võib ühesuunalisi lende saada viimase hetke pakkumisena väga odavalt. Kreekast võib Soome pääseda suvel koguni 50 euroga. Seetõttu on vahel kasulikum osta kaks ühe suuna piletit, kui edasi-tagasi lend.

Hind sõltub ka sellest, kus ja kuidas pilet broneerida. Broneerimissüeteemid on väga nutikad, arvestavad broneerija asukohaga ning jätavad meelde varasemad broneeringud. Seetõttu on parima hinna saamiseks alati mõistlik kasutada brauseris „salajast" ehk inkognito režiimi. Selline režiim on olemas näiteks Google'i brauseris Chrome.

Tagid:
turism, puhkus, odavaim, broneerimine, pilet, soovitused, lennujaam, maailm

Peamised teemad