14:30 02. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1116
  • RUB77.4378
Ühiskond
lühendatud link
1721

Pühapäeval, 4. juunil toimub Paides suur lastepäev - külla sõidab elamustuur Laste Vabariik ning toimub traditsiooniline perepäev "Laps vajab perekonda"

TALLINN, 3. juuni — Sputnik. Päev avatakse pidulikult kell 11.00 Paide Keskväljakul, et tähistada uuenenud lipuväljaku valmimist ning sellega koos ka Eesti lipu päeva. Avapaugu saab ka lastepäev, mille juhatavad sisse lapsed ning kes sümboolselt võtavad linnavõimu sel päeval enda kätte.

Sel päeval saavad sõna ainult lapsed, kes heiskavad ka lipud ning edastavad omapoolse läkituse.

Laste Vabariik asub teele
© Sputnik / Вадим Анцупов

Toimub ühine rongkäik Eesti lippudega Paide Kultuurikeskuse juurde, kuhu on end üles seadnud elamustuur Laste Vabariik oma tegevustega ning toimub traditsiooniline perepäev "Laps vajab perekonda".

EV100 lastele mõeldud ürituste sari, elamustuur Laste Vabariik alustas 25. mail Põltsamaal oma teekonda. Laste Vabariik sõidab suve jooksul läbi kõik Eesti maakonnad ning tähistab koos lastega Eesti Vabariigi peatset 100. sünnipäeva.

Ühtekokku jõuab Laste Vabariik 53 paika, teatas Laste ja noorte kultuuriaasta kommunikatsioonijuht.

Laste Vabariik sündis Eesti Lastekirjanduse Keskuse ja Riigikantselei EV100 korraldustoimkonna koostöös, et viia Eesti sünnipäevapidu võimalikult paljude lasteni üle Eesti.

"Lapsed ja noored on EV100 programmis esimesel kohal ja neile mõeldes me oma riiki iga päev ehitame. Lapsed saavad Eesti juubelit tähistada omal moel ja kodule lähedal. Laste Vabariigi suurim väärtus on just selles, et rännakul külastatakse ka väikeseid paiku," ütles EV100 korraldustoimkonna juht Jaanus Rohumaa.

Laste Vabariik on teel 25. maist 8. septembrini ja sõidab läbi kogu Eesti, igas maakonnas on 3-5 peatust.

Aasta 2017 on laste ja noorte kultuuriaasta, mis väärtustab last ja noort nii looja kui ka publikuna. Teema-aasta on ellu kutsunud kultuuriministeerium ning selle läbiviimist koordineerib Eesti Lastekirjanduse Keskus.

Tagid:
perepäev, elamustuur, lipupäev, EV100, Laste Vabariik, lapsed, Eesti, Paide

Peamised teemad