22:50 15. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Ühiskond
lühendatud link
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
4110

Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ajal alustab Eesti arutelude juhtimist Euroopa Komisjoni tehtud ettepanekutest töö ja pereelu ühitamise soodustamiseks

TALLINN, 15. juuni — Sputnik. „Hoolduskoormuse võrdsemaks jagamiseks naiste ja meeste vahel ning naiste tööhõive toetamiseks on oluline pakkuda häid lahendusi töö ja pereelu ühitamiseks," ütles minister Kaia Iva täna Luxembourgis toimuval tööhõive, sotsiaalpoliitika, tervise- ja tarbijakaitseküsimuste nõukogu (EPSCO) istungil.

„Euroopa Liidu Komisjon on välja tulnud töö ja pereelu ühitamise direktiivi eelnõuga, millega soovitakse hoolduskoormusega töötajatele luua selgemad ja konkreetsemad puhkuste ja hüvitiste saamise õigused," sõnas minister.

"Uued algatused hõlmavad endas tasustatud isapuhkust, vähemalt nelja kuu pikkust tasustatud vanemapuhkuse tagamist mõlemale vanemale, tasustatud hoolduspuhkust, aga ka võimalust küsida tööandjalt paindlikku töökorraldust," sõnas Iva.

Lisaks töö- ja pereelu paketi arutelule on sotsiaalministeeriumi vedada veel mitmed teemad, sealhulgas Euroopa Liidu sotsiaalkindlustuse reeglid, ligipääsetavus ning Euroopa sotsiaalõiguste sammas. 

„Ligipääsetavuse direktiiviga loodavad lahendused peavad olema tulevikku vaatavad. Tehnoloogia, tooted ja teenused arenevad pidevalt edasi ning nad peaksid olema kõigile kasutatavad ja kättesaadavad, olenemata inimese erivajadusest," üles minister.

„Samuti soovitakse muuta selgemaks ja õiglasemaks sotsiaalkindlustuse reeglid, mille alusel riigid maksavad sotsiaalkindlustushüvitisi, kui inimene on kolinud teise liikmesriiki," sõnas minister.

Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva ning tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski osalevad täna ja homme Luxembourgis toimuval Euroopa Liidu tööhõive, sotsiaalpoliitika, tervise- ja tarbijakaitseküsimuste nõukogu (EPSCO) istungil. Muuhulgas tutvustavad ministrid oma väliskolleegidele Eesti eesistumise prioriteete ja plaane.

EPSCO kohta loe lähemalt Euroopa Liidu Nõukogu kodulehelt.

Euroopa Parlamendi komisjonide esimeeste konverentsil Strasbourgis rääkis Eesti eriesindaja EL institutsioonide juures Matti Maasikas peatselt algava Eesti EL Nõukogu eesistumise prioriteetidest põhjalikumalt. Ta rõhutas, et kõikide teemade puhul on põhitähelepanu pööratud konkreetsete tulemuste saavutamisele just kodanike igapäevaelu mõjutavates küsimustes.

Teema:
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
Tagid:
isapuhkus, ühitamine, pereelu, direktiiv, eesmärk, töö, eesistumine, EPSCO, EL, Eesti

Peamised teemad